Dentons, globalna firma prawnicza, ogłosiła dzisiaj, że NextLaw Labs – platforma współpracy w zakresie innowacji, wspólnie z IBM stworzy platformę wykorzystującą IBM Cloud, aby umożliwić startupom sprawniejsze tworzenie i wdrażanie aplikacji prawnych. NextLaw Labs podpisała również umowę z ROSS Intelligence Inc., startupem rozwijającym aplikacje doradztwa prawnego w oparciu o system IBM Watson.

We współpracy z IBM, NextLaw Labs zapewni prawniczym startupom technicznym dostęp do IBM Cloud i IBM Global Entrepreneur Program for Cloud Startups. Firmy te będą miały również dostęp do Bluemix, platformy IBM, będącej największym Cloud Foundry na świecie. Tworząc tego typu model prawny, NextLaw Labs będzie aktywnym technologicznym inwestorem, akceleratorem i inkubatorem przedsiębiorczości koncentrującym się na tworzeniu nowych produktów i usług, które zmienią sposób świadczenia usług prawnych, usprawnią i ulepszą obsługę oraz rozwiązania oferowane klientom.

Bluemix składa się z przyjaznego dla deweloperów katalogu, który zawiera ponad 100 narzędzi i usług najbardziej znanych technologii typu open-source. W połączeniu z rozwiązaniami dostarczanymi przez IBM i usługami osób trzecich, Bluemix pozwoli startupom skoncentrować się na tworzeniu na skalę masową aplikacji działających w chmurze, przeznaczonych dla sektora prawniczego.

„Jest to ważny moment w naszej profesji. Połączenie największej na świecie firmy prawniczej z wiodącym na świecie dostawcą technologii, to tylko jedno z rozwiązań, nad którym pracuje NextLaw Labs w celu przekształcenia branży prawniczej. Skupiając się na wykorzystaniu nowych technologii, chcemy móc pracować mądrzej i ostatecznie obniżać koszty ponoszone przez naszych klientów. Nasze interesy oraz interesy naszych klientów są jednym i tym samym" – powiedział Joe Andrew, Global Chairman Dentons.

Pierwsza firma w portfolio NextLaw Labs

NextLaw Labs podpisała umowę z pierwszą firmą w swoim portfolio, ROSS Intelligence Inc., funkcjonującą w ramach systemu Watson Ecosystem. ROSS Intelligence Inc. rozwija ROSS, aplikację doradztwa prawnego opartą na IBM Watson, której celem jest usprawnienie analiz prawnych – przełoży się to na oszczędność czasu prawników i kosztów klientów. Watson, oprogramowanie klasy cognitive computing, umożliwia prawnikom zadanie pytania w ojczystym języku, w sposób w jaki prosiliby o pogłębioną analizę realną osobę. Aplikacja ROSS przegląda akty prawne i zbiera informacje, na podstawie których wyciąga wnioski i generuje kompleksową analizę.

„Wraz z rozwojem platformy NextLaw Labs nasi prawnicy uzyskują szybki dostęp do narzędzi, które pomagają im osiągać lepsze wyniki, a klienci odnoszą korzyść z nowoczesnych technologii, które nie są jeszcze dostępne na rynku" – powiedział Elliot Portnoy, Global Chief Executive Officer Dentons.

„Technologia jest i będzie prawdziwym wyróżnikiem w branży prawniczej" – tłumaczy Dan Jasen, CEO NextLaw Labs. „Potencjał takich firm jak ROSS pokazuje, jak zmienia się podejście do rozwiązywania spraw klienckich. NextLaw Labs chce uczestniczyć w przekształcaniu możliwości, jakie stwarzają nowe technologie, w konkretną ofertę dla rynku prawnego" – dodaje Dan Jansen.

Zanim aplikacja będzie ogólnodostępna na rynku prawniczym, prawnicy i specjaliści z Dentons będą kontynuować współpracę z ROSS poprzez NextLaw Labs, w celu rozbudowy i udoskonalenia zbioru danych prawnych i doświadczeń.

Autopromocja
Historia Uważam Rze

Teraz z darmową dostawą i e‑wydaniem gratis!

ZAMÓW