Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 07.06.2016 11:24 Publikacja: 07.06.2016 11:24
Foto: Bloomberg
Skonsolidowany zysk netto Grupy wzrósł o 14,5 proc. do poziomu 134 mln euro. Część zysku przeznaczono na wzmocnienie kapitałów własnych – wzrost o 3,3 proc. do poziomu 1 837 mln euro na koniec 2015 roku. Wynik z działalności inwestycyjnej wzrósł o 9,8 proc. do 1 213 mln euro. Przypis brutto, w wysokości 4,52 mld euro, w 2015 roku pozostał na poziomie zbliżonym do poprzedniego roku (+0,1 proc.).
Segment ubezpieczeń majątkowych oraz osobowych (NNW) wzrósł ponad średnią rynkową. Dzięki odnowionemu trendowi zainteresowania dodatkowymi ubezpieczeniami, Gothaer Krankenversicherung odnotowuje dalszy wzrost w zakresie dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych, podczas gdy segment ubezpieczeń na życie odnotował spadek spowodowany trudną sytuacją na rynku oraz świadomą selektywną oceną ryzyka w zakresie polis ze składką jednorazową.
Katarzyna Majewska została powołana w poniedziałek na stanowisko prezesa zarządu PZU Życie. Do czasu uzyskania z...
Zmiany w zarządzie firmy ubezpieczeniowej LINK4. Z kierowania spółką zrezygnowała w poniedziałek Grażyna Sudzińs...
Rynek ubezpieczeń w tej części kontynentu rośnie cztery razy szybciej niż w Austrii, skąd wywodzi się Uniqa – mó...
Choć polisy komunikacyjnego OC drożeją coraz mocniej, to wartość szkód i koszty naprawy aut rośną jeszcze szybci...
Polski bank z wyróżnieniem w kategorii Metaverse. Międzynarodowe jury doceniło innowacyjną kampanię Pekao dla młodych klientów.
Zakłady ubezpieczeń wykryły w 2024 r. ponad 32 tys. wyłudzeń odszkodowań i świadczeń. Choć jest ich o 15 proc. m...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas