Jak dowiedział się portal „Rynek Kolejowy”, we wtorek 11 lipca przed południem na stacji Warszawa Zachodnia pociąg PKP Intercity Łużyce jadący ze Zgorzelca został skierowany na tor do Warszawy Centralnej zamiast do Warszawy Głównej. Sytuacja wywołała zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu kolejowego, stąd użyto sygnału radio-stop, by natychmiast zatrzymać pojazd.

Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK poinformował portal, że „komisja ustali okoliczności wydarzenia”. Jednocześnie zapewnił, że pasażerowie byli bezpieczni.

Czytaj więcej

Już trzeci pociąg na złym torze, a według PKP PLK nic się nie stało

„Nie było zagrożenia dla pasażerów. Skład został zatrzymany i wycofany do stacji Warszawa Zachodnia. Obecnie zdarzenie nie ma wpływu na kursowanie pociągów na Warszawskim Węźle Kolejowym” – oznajmił Jakubowski cytowany przez „Rynek Kolejowy”.

To już co najmniej ósmy raz w tym roku, kiedy pociąg w Warszawie został skierowany na niewłaściwy tor. PKP PLK jak dotąd bagatelizuje te przypadki, za każdym razem przekonując, że nikomu nie groziło niebezpieczeństwo. Pasażerowie są jednak coraz mniej spokojni, do tego muszą zmagać się z częstymi opóźnieniami pociągów. Trwająca przebudowa stacji Warszawa Zachodnia już od długiego czasu powoduje duże utrudnienia w ruchu.