Reklama

Zaostrza się konkurencja na europejskim niebie

Lufthansa planuje przejęcia konkurentów. Ma apetyt na linie SAS.

Foto: materiały prasowe

Za tydzień rada nadzorcza Lufthansy ma dać zielone światło zarządowi przewoźnika na przejmowanie kolejnych europejskich linii lotniczych. Na pierwszy ogień ma pójść 55 proc. Brussels Airlines, potem Niemcy chcieliby przejąć na razie nieokreślony pakiet akcji w skandynawskich liniach SAS.

Tyle że przejmować innych przewoźników ma nie sama Lufthansa, ale zależny od niej niskokosztowy przewoźnik Eurowings. Niemcy chcą go wzmocnić, żeby mógł konkurować z Rynairem. – Na rynku dzisiaj jest mnóstwo dobrych okazji, a konsolidacja jest nieunikniona. Lufthansa chce tutaj być silnym graczem – mówił „Rzeczposplitej" jeszcze w grudniu 2015 r. prezes niemieckiego przewoźnika Carsten Spohr.

Pozostało jeszcze 81% artykułu

Ostatnia szansa na dostęp do NYT!

Skorzystaj z ostatnich kodów dostępu do The New York Times w ramach dowolnej rocznej subskrypcji "Rzeczpospolitej".

Oprócz rzetelnego i obiektywnego źródła najważniejszych informacji z Polski zyskujesz roczny dostęp do The New York Times w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama