Reklama

Państwo wesprze budowę promów

We wzmocnienie naszych możliwości żeglugi na bałtyckich szlakach i budowę dwóch nowych promów zaangażuje się Polski Fundusz Rozwoju.
Średnia wieku promów PŻB to 27 lat. Aby konkurować na bałtyckich szlakach, potrzebujemy nowoczesnych

Średnia wieku promów PŻB to 27 lat. Aby konkurować na bałtyckich szlakach, potrzebujemy nowoczesnych statków z ekologicznym napędem. Takie będą pierwsze dwie zamawiane jednostki

Foto: Fotorzepa/Maciej Kosycarz

Średni wiek jednostek, którymi dysponuje dziś Polska Żegluga Bałtycka, to 27 lat. Analiza rynku przewozów promowych na Bałtyku wskazuje na rosnącą presję konkurencyjną ze strony zagranicznych armatorów, takich jak Stena Line czy TT Line. Do tego dochodzi zaostrzenie norm środowiskowych. Dlatego najważniejszym wyzwaniem dla polskich przewoźników jest modernizacja floty.

To w tym celu PFW zawarł w czwartek porozumienie w sprawie utworzenia konsorcjum inwestycyjnego, które zbuduje w polskich stoczniach dwa pełnomorskie promy pasażersko-samochodowe.

Pozostało jeszcze 80% artykułu

Zabookuj najlepsze treści na wakacje!

Skorzystaj z promocji wakacyjnej i zyskaj dodatkowe drukowane magazyny: Nauka i Historia.

Twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i ze świata.

Promocja dotyczy subskrypcji RP.PL na rok.

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama