Reklama

Raport: Tylko Polska i Szwecja przed szczytem zachorowań

Polska i Szwecja są jedynymi krajami Unii Europejskiej, które nie osiągnęły jeszcze szczytowego poziomu zakażeń koronawirusem - pisze w raporcie Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC).

Aktualizacja: 12.06.2020 15:03 Publikacja: 12.06.2020 14:33

Raport: Tylko Polska i Szwecja przed szczytem zachorowań

Foto: AFP

amk

Unijna agencja stwierdza, że w całej Unii Europejskiej i Europejskim Obszarze Gospodarczym, w tym także w Islandii, Liechtensteinie, Norwegii oraz w Wielkiej Brytanii doprowadzono do 80-procentowego spadku 14-dniowych zakażeń od szczytu, który miał miejsce 9 kwietnia.

ECDC pisze w raporcie, że w dwudziestu ośmiu monitorowanych krajach , w tym w Polsce, wskaźnik zakażeń i zachorowań w okresie 14 dni wynosi poniżej 20 przypadków na 100 000 ludności, podczas gdy w Wielkiej Brytanii i Portugalii wskaźnik ten wynosi od 20 do 100 na 100 000 ludności.

Szwecja była jedynym krajem, w którym ten wskaźnik przekracza 100 przypadków na 100 000 mieszkańców.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1277
Polityka
Podcast „Rzecz o geopolityce”: Putin szykuje się na kolejną wojnę. Mołdawski sprawdzian
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1276
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1275
Materiał Promocyjny
Bieszczady to region, który wciąż zachowuje aurę dzikości i tajemniczości
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1274
Materiał Promocyjny
Jak sfinansować rozwój w branży rolno-spożywczej?
Reklama
Reklama