Mimo zakazu władz miasta, czescy neonaziści zamierzają przemaszerować ulicami Jozefova - historycznej dzielnicy żydowskiej.

Młodzi Narodowi Demokraci organizują pochód w rocznicę Nocy Kryształowej - pogromu Żydów w hitlerowskich Niemczech, który miał miejsce w nocy z 9 na 10 listopada 1938 roku.

Akcję neonazistów potępiły wszystkie ugrupowania parlamentarne i najwyższe władze: premier Miroslav Topolanek i prezydent Vaclav Klaus.

Policja obawia się starć na ulicach Pragi, ponieważ kontrmanifestację organizują anarchiści. W centrum miasta zamknięto wiele sklepów i restauracji. Policja kontroluje przechodniów na dworcach i przed stacjami metra. Zmobilizowano siły porządkowe z całego województwa.

Przedstawiciele mniejszości żydowskiej w Czechach zapowiadają, że nie wpuszczą neonazistów do Jozefova. Żydowska Liberalna Unia wezwała swoich sympatyków, aby "utworzyli kordon i przeciwstawili się pochodowi nawet za cenę starć fizycznych". Unia organizuje własny marsz protestacyjny, aby uczcić ofiary pogromu Nocy Kryształowej. W pokojowym proteście wezmą udział politycy opozycyjnej socjaldemokracji - wiceprzewodniczący parlamentu Lubomir Zaoralek i wiceszef partii Bohuslav Sobotka.