Reklama
Rozwiń

Saakaszwili czyści Odessę

Były gruziński prezydent chce zwolnić 24 z 27 kierowników administracji rejonowych odwodu odeskiego.

Aktualizacja: 05.06.2015 00:04 Publikacja: 04.06.2015 16:00

Micheil Saakaszwili

Micheil Saakaszwili

Foto: AFP

Micheil Saakaszwili, który w zeszłą sobotę otrzymał ukraińskie obywatelstwo i został mianowany przez prezydenta Petro Poroszenko na gubernatora obwodu odeskiego, rozpoczyna swoją pracę z radykalnych zmian kadrowych w całym regionie.

- Mamy tu 27 rejonów. Trzech kierowników rejonowych mianowano niedawno, natomiast pozostałych 24 zwalniamy natychmiast. Zbierzemy całkowicie nową ekipę. Ogłoszę ogólnoukraiński konkurs (na stanowiska urzędnicze-red.), a nie tylko w obwodzie odeskim - powiedział w rozmowie z gruzińską telewizją "Rustawi 2" Micheil Saakaszwili. - Potrzebne reformy w milicji, ponieważ wszystkim tu zarządza kryminał - konkludował.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1229
Świat
Podcast „Rzecz o geopolityce”: Polska i Włochy kontra migranci. Naiwna Hiszpania wobec Rosji
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1227
Świat
Czy ustawa Big Beautiful Bill to początek końca politycznego mitu Donalda Trumpa?
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1225