Reklama
Rozwiń
Reklama

Watykan odsuwa księdza Charamsę

Ksiądz Krzysztof Charamsa nie może pracować w Kongregacji Nauki Wiary i na uniwersytetach papieskich - mówi rzecznik Stolicy Apostolskiej, ksiądz Fedrico Lombardi

Aktualizacja: 03.10.2015 15:02 Publikacja: 03.10.2015 12:43

To oficjalna reakcja na deklarację polskiego duchownego, który ujawnił wczoraj, że jest homoseksualistą.

Decyzja księdza Charamsy, który ujawnił swą orientację przed rozpoczynającym się jutro synodem biskupów poświęconym rodzinie, "wygląda bardzo poważne i nieodpowiedzialnie, ponieważ zmierza do narzucenia zgromadzeniu synodalnemu nieuzasadnionego nacisku mediów". Z pewnością ksiądz Charamsa nie może nadal wykonywać swoich zadań w Kongregacji Nauki Wiary i na uniwersytetach papieskich. Natomiast inne aspekty jego sytuacji leżą w kompetencji jego ordynariusza diecezjalnego" - czytamy w  komunikacie rzecznika Stolicy Apostolskiej.

RP.PL i The New York Times!

Kup roczną subskrypcję w promocji - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1368
Świat
Podcast „Rzecz o geopolityce”: Chińska inwigilacja rośnie. Geopolityka technologii i Arktyka
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1367
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1366
Materiał Promocyjny
Jak budować strategię cyberodporności
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1365
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama