Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Aktualizacja: 04.02.2020 13:05 Publikacja: 04.02.2020 13:05
Foto: Adobe Stock
- Po raz pierwszy poziom zapłaty świadczeń ponad limit wyniesie 100 proc. W ubiegłym roku było to ponad 90 proc. – mówił na wtorkowej konferencji prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Adam Niedzielski.
Kwota pokryje ponadlimitowe badania m.in. tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego oraz programy lekowe. Prezes Niedzielski tłumaczy, że Fundusz sfinansuje nadwykonania, które powstały z uwagi na fakt, że placówki zrealizowały więcej świadczeń niż pułap przyjęty w umowie z NFZ. I dodaje, że w pełni, czyli w 100 proc., finansowane będą nadwykonania świadczeń w ambulatoryjnej opiece specjalistycznej (AOS), operacji endoprotezoplastyki, programów lekowych i chemioterapii.
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Krajowa Administracja Skarbowa wykryła nowy, nielegalny proceder, w którym wykorzystywane są osoby do 26 roku ży...
Duże emocje towarzyszyły środowemu posiedzeniu Trybunału Stanu w sprawie zgody na uchylenie immunitetu Pierwszej...
Chłopcy, którzy biorą udział w samozwańczych "Szon patrolach", publikując w sieci zdjęcia i komentarze na temat...
Czy niezadowalające zarobki uzasadniają zmianę fundamentów zawodu adwokata?
Sąd niższej instancji może badać prawidłowość powołania sędziów zasiadających w składzie orzekającym Izby Kontro...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas