Reklama
Rozwiń

Sklep z alkoholem zlokalizowany 20 metrów od szkoły i kościoła to za blisko

Odległości punktów sprzedaży alkoholu od obiektów chronionych na 20 metrów jest za mała, nie ogranicza dostępności alkoholu.

Aktualizacja: 25.11.2018 13:08 Publikacja: 25.11.2018 04:30

Sklep z alkoholem zlokalizowany 20 metrów od szkoły i kościoła to za blisko

Foto: Fotolia

Prokurator regionalny zaskarżył uchwałę rady gminy P. w sprawie usytuowania na terenie gminy miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych.

W kwestionowanej uchwale ustalono, że miejsca sprzedaży i podawania napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejsce sprzedaży jak i w miejscu sprzedaży na terenie gminy nie mogą być usytuowane w odległości mniejszej niż 20 m od placówek oświatowo-wychowawczych, kościołów i cmentarzy oraz zakładów opieki zdrowotnej.

Pozostało jeszcze 88% artykułu

Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Prawo w Polsce
Ruch Adama Bodnara ws. wyborów prezydenckich. Będzie ponowne liczenie głosów
Praca, Emerytury i renty
Prawdziwy szał na świadczenie dla seniorów
Prawnicy
Kto najlepiej uczy przyszłych prawników w Polsce? Ranking „Rzeczpospolitej”
Zawody prawnicze
Prawnicy ze stolicy rozczarowani po zjeździe adwokatury. „Wstydźcie się”
Zawody prawnicze
Ranking kancelarii prawniczych 2025. Znamy zwycięzców
Samorząd
Strefa czystego transportu w Krakowie. Przykład dla innych samorządów?