HFPC chce informacji publicznej o projekcie nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego od początku roku informowało, że pracuje nad projektem drugiej nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji.

Publikacja: 22.04.2016 11:43

HFPC chce informacji publicznej o projekcie nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji

Foto: 123RF

W poniedziałek wiceminister Krzysztof Czabański zapowiedział, że projekt jest już praktycznie gotowy i niedługo trafi do Sejmu. Ponieważ projekt nie był poddany konsultacjom społecznym, Helsińska Fundacja Praw Człowieka wystąpiła o jego udostępnienie w trybie informacji publicznej (wniosek został złożony 19 kwietnia).

HFPC jak i inne organizacje pozarządowe przy okazji spotkań i debat zwracały się już wcześniej z prośbą do Ministerstwa Kultury o przeprowadzenie konsultacji nad projektem.

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Sądy i trybunały
Już ponad 1000 wakatów w sądach. KRS wzywa Bodnara
Prawo w Polsce
Ponowne przeliczenie głosów. SN dał zielone światło
Sądy i trybunały
Szef adwokatury: jest sposób na uzdrowienie sądów i podpis Karola Nawrockiego
Praca, Emerytury i renty
Duże zmiany w wypłatach 800 plus w czerwcu. Od lipca nowy termin
Materiał Promocyjny
Bank Pekao nagrodzony w konkursie The Drum Awards for Marketing EMEA za działania w Fortnite
Praca, Emerytury i renty
Ranking najbardziej poważanych zawodów. Adwokat i sędzia zaliczyli spadek