Z ujawnionych w poniedziałek maili ze skrzynki Michała Dworczyka wynika, że szef KPRM omawiał z prezes Trybunału Konstytucyjnego Julią Przyłębską zbliżające się decyzje odnośnie wyroków TK.

Czytaj więcej

Dworczyk omawiał z Przyłębską działania Trybunału Konstytucyjnego

O tę sprawę w TVP pytana była we wtorek prezes TK. - Nigdy z nikim nie omawiałam żadnych wyroków czy orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego, poza naradami sędziowskimi w Trybunale Konstytucyjnym. Tak było zawsze, również w czasach kiedy orzekałam jako sędzia sądu powszechnego – stwierdziła Julia Przyłębska. - Nie dam się zastraszyć różnym rosyjskim prowokatorom, którzy próbują zdestabilizować sytuację w Polsce, uderzając w Trybunał Konstytucyjny – dodała.

Przyłębska była pytana, czy dochodziło do spotkań w cztery oczy z ministrami z kancelarii premiera. - Nie uzgadniam i nie uzgadniałam z nikim orzeczeń. Trybunał Konstytucyjny nie orzeka w jednoosobowym składzie prezesa TK – odpowiedziała.

Szefowa Trybunału zwróciła uwagę, że Polska należy do kluczowych sojuszników napadniętej przez Rosję Ukrainy. - To w interesie Rosji i Putina jest destabilizowanie Polski – zaznaczyła.

Czytaj więcej

Prof. Biernat: Bulwersuje nieoficjalny tryb spotkania szefowej TK z ministrem