Były senator PiS zatrzymany. Był poszukiwany listem gończym

Pełnomocnik byłego senatora PiS, Waldemara Bonkowskiego poinformował, że jego klient został zatrzymany - informuje Radio Zet.

Publikacja: 05.07.2024 10:51

Waldemar Bonkowski

Waldemar Bonkowski

Foto: PAP, Adam Warżawa

Bonkowski był poszukiwany listem gończym.

Waldemar Bonkowski zatrzymany przez policję w Gdańsku

W momencie zatrzymania miał być w drodze do sądu na posiedzenie w sprawie nałożenia mu dozoru elektronicznego. "Rozprawa została odroczona" - wynika z informacji Radia Zet. 

Bonkowski wnioskował o dozór elektroniczny, aby karę pozbawienia wolności mógł odbywać w domu.

Skazany na trzy miesiące kary bezwzględnego więzienia i rok prac społecznych za znęcanie się nad psem Bonkowski był poszukiwany przez policję ponieważ nie stawił się do odbywania kary.

Za co został skazany były senator PiS Waldemar Bonkowski?

Byłego senatora PiS szukała Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku. Mężczyzna miał zostać zatrzymany na terenie Gdańska — podaje policja. Obecnie Bonkowski przebywa w jednostce policji. Potem ma zostać odwieziony do Zakładu Karnego.

W marcu 2021 roku policja otrzymała nagranie, na którym były już wówczas senator Prawa i Sprawiedliwości przywiązuje psa do haka holowniczego swojego auta. Zwierzę początkowo biegło za samochodem, ale ostatecznie upadło i było ciągnięte po asfalcie.. Zdarzenie zarejestrowała kamera samochodu jadącego za pojazdem.

Czytaj więcej

Były senator PiS znęcał się nad psem. Usłyszał wyrok bezwzględnego więzienia

Sąd pierwszej instancji skazał Bonkowskiego na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata, dozór kuratora, pięć lat zakazu posiadania psów oraz 20 tysięcy złotych nawiązki na Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Gdańsku. Obie strony postępowania oraz organizacje zajmujące się pomocą dla zwierząt złożyły odwołania. Obrońcy wnosili o uniewinnienie określając zdarzenie z marca 2021 roku mianem "nieszczęśliwego wypadku".

W kwietniu prawomocny wyrok wydał sąd drugiej instancji. Waldemar Bonkowski został skazany na trzy miesiące kary bezwzględnego więzienia i rok prac społecznych. Pozostałą część wyroku sądu pierwszej instancji sąd utrzymał w mocy.

Bonkowski był senatorem PiS od 2015 roku. W wyborach parlamentarnych w 2019 r. nie uzyskał reelekcji, ubiegając się o mandat z własnego komitetu wyborczego. Wcześniej został wykluczony z Prawa i Sprawiedliwości.

Bonkowski był poszukiwany listem gończym.

Waldemar Bonkowski zatrzymany przez policję w Gdańsku

Pozostało 97% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Przestępczość
Śmierć Jacka Jaworka. Trzy lata czekał, żeby się zabić?
Przestępczość
Niespodziewany zwrot w sprawie ataku w Lesie Bródnowskim. Nastolatkowie, którzy trafili do szpitala, "brali czynny udział" w zdarzeniu
Przestępczość
Wiceminister Czesław Mroczek o doniesieniach "Rzeczpospolitej": Polskie służby sprawdzają organizatorów przerzutu migrantów z Białorusi
Przestępczość
Grupa przestępcza rozbita. Pieniądze z migracji płynęły do grup terrorystycznych
Materiał Promocyjny
Mała Księgowość: sprawdzone rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorców
Przestępczość
Warszawa. Atak nożownika w Lesie Bródnowskim. Rannych dwóch nastolatków