Szef Agencji Wywiadu podał się do dymisji. "Względy osobiste"

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn poinformował, że szef Agencji Wywiadu Piotr Krawczyk podał się do dymisji. Oficjalnym powodem są względy osobiste, ale media nieoficjalnie informują, że to wynik podjętych działań w sprawie śmierci handlarza bronią i respiratorami Andrzeja I.

Publikacja: 04.08.2022 07:22

Szef Agencji Wywiadu podał się do dymisji. "Względy osobiste"

Foto: PAP/Albert Zawada

"Szef Agencji Wywiadu Piotr Krawczyk podał się do dymisji, ze względów osobistych. Trwają przewidziane w tej sytuacji procedury" - przekazał w czwartek Stanisław Żaryn

"Wprost" informował w środę wieczorem, że Krawczyk złożył rezygnację ze sprawowanej funkcji. Z informacji tygodnika wynika, że szef AW "został poproszony o podanie się do dymisji". 

Czytaj więcej

Śmierć handlarza respiratorami nie kończy kłopotów jego spółki

Przypomnijmy, że Andrzej I. to biznesmen, który w 2020 r. miał dostarczyć Ministerstwu Zdrowia 1214 respiratorów. Z umowy, choć otrzymał 154 mln zł zaliczki, nie wywiązał się w terminie. Według informacji albańskiej prokuratury I. zmarł 20 czerwca w Tiranie. Umorzone zostanie śledztwo karne, jakie toczyło się przeciwko niemu w lubelskiej prokuraturze.

Rozmówca związany z Agencją Wywiadu powiedział TVN24, że do dymisji "potrzebna jest opinia sejmowej komisji do spraw służb specjalnych. Najpewniej już w piątek posłowie się tym zajmą".

Czytaj więcej

Handlarz respiratorami poszukiwany na niby. O jego wyjeździe z Polski śledczy dowiedzieli się z „Rzeczpospolitej”

- Spodziewam się takiego wniosku. Będzie to dowód na głęboki kryzys naszego państwa, do którego dochodzi w apogeum agresji Rosji na Ukrainę - powiedział były minister koordynator służb specjalnych, a obecnie członek sejmowej komisji do spraw służb, Marek Biernacki. 

Przestępczość
Jak Samer A. znalazł się w Orlenie? ABW ostrzegała Daniela Obajtka
Przestępczość
Transmitował w sieci intymne nagrania żony
Przestępczość
Hakerzy mogą spać spokojnie. Skromny urobek cyberbiura
Przestępczość
Masowe zabójstwo na warszawskiej Woli. Podejrzani usłyszeli zarzuty
Przestępczość
Nastolatkowie znęcali się nad ściśle chronionym ptakiem. Grozi im do pięciu lat więzienia