"Szef Agencji Wywiadu Piotr Krawczyk podał się do dymisji, ze względów osobistych. Trwają przewidziane w tej sytuacji procedury" - przekazał w czwartek Stanisław Żaryn

"Wprost" informował w środę wieczorem, że Krawczyk złożył rezygnację ze sprawowanej funkcji. Z informacji tygodnika wynika, że szef AW "został poproszony o podanie się do dymisji". 

Czytaj więcej

Śmierć handlarza respiratorami nie kończy kłopotów jego spółki

Przypomnijmy, że Andrzej I. to biznesmen, który w 2020 r. miał dostarczyć Ministerstwu Zdrowia 1214 respiratorów. Z umowy, choć otrzymał 154 mln zł zaliczki, nie wywiązał się w terminie. Według informacji albańskiej prokuratury I. zmarł 20 czerwca w Tiranie. Umorzone zostanie śledztwo karne, jakie toczyło się przeciwko niemu w lubelskiej prokuraturze.

Rozmówca związany z Agencją Wywiadu powiedział TVN24, że do dymisji "potrzebna jest opinia sejmowej komisji do spraw służb specjalnych. Najpewniej już w piątek posłowie się tym zajmą".

Czytaj więcej

Handlarz respiratorami poszukiwany na niby. O jego wyjeździe z Polski śledczy dowiedzieli się z „Rzeczpospolitej”

- Spodziewam się takiego wniosku. Będzie to dowód na głęboki kryzys naszego państwa, do którego dochodzi w apogeum agresji Rosji na Ukrainę - powiedział były minister koordynator służb specjalnych, a obecnie członek sejmowej komisji do spraw służb, Marek Biernacki.