Reklama

Brytyjski rząd zakaże sprzedaży "energetyków" dzieciom

Planowany zakaz ma związek z rosnącym zaniepokojeniem społeczeństwa wywołanym wpływem wysokiej zawartości kofeiny i cukru w tych napojach na zdrowie młodych ludzi - informuje "The Guardian".

Aktualizacja: 01.09.2018 11:02 Publikacja: 01.09.2018 00:01

Brytyjski rząd zakaże sprzedaży "energetyków" dzieciom

Foto: Adobe Stock

Trwające konsultacje w tej sprawie mają przede wszystkim ustalić, czy zakaz będzie dotyczył dzieci i młodzieży poniżej 16 czy 18 roku życia.

Głównym uzasadnieniem dla wprowadzenia zakazu jest wysoki poziom kofeiny w napojach energetycznych, który jest wiązany z szeregiem problemów zdrowotnych dotykających dzieci, w tym bólami głowy i żołądka, a także nadpobudliwością i problemami ze snem.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Przemysł spożywczy
Pozew żony Henryka Kani blokuje spłatę 880 mln zł długów. Czeka 583 wierzycieli
Przemysł spożywczy
Nutella w tarapatach. Najgorsze zbiory orzechów laskowych od dekad
Przemysł spożywczy
Małpki królują na stacjach benzynowych. Stacje walczą o handel procentami
Przemysł spożywczy
Unilever zabronił szefowi Ben & Jerry’s produkcji propalestyńskich lodów. On i tak je zrobi
Materiał Promocyjny
Rynek europejski potrzebuje lepszych regulacji
Przemysł spożywczy
Henryk Kania dostanie list żelazny, jeśli wpłaci 8 mln zł poręczenia
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama