David Wild, prezes sieci, poinformował, że podał się do dymisji po ostrym sporze z franczyzobiorcami z Irlandii i Wielkiej Brytanii o warunki handlowe. Ponad to siec poinformowała, ze w związku ze słabymi wynikami finansowymi wycofa się z czterech zagranicznych rynków: - informuje agencja Reutera.

Domino's Pizza Group rozpoczęła też poszukiwania nowego prezesa - informuje BBC.

Brytyjska Domino's Pizza Group, która jest franczyzą amerykańskiego przedsiębiorstwa Domino's Pizza Inc., jest właścicielem spółek w Szwajcarii, Islandii, Norwegii oraz Szwecji oraz mniejszościowym udziałowcem spółki w Niemczech.

„Doszliśmy do wniosku, że chociaż reprezentują one atrakcyjne rynki, nie jesteśmy najlepszymi właścicielami tych firm" - powiedział ustępujący prezes Wild. Mimo decyzji o wyjściu z tych rynków, Domino's będzie działać jak dotychczas, obsługując klientów. Spółka chce się teraz skupić na działalności na swoich podstawowych rynkach: Irlandii oraz Wielkiej Brytanii.

Domino's Pizza miała ogromne problemy z kontrola kosztów w Norwegii, gdzie kupiła sieć Dolly Dimple's w 2017 roku. także na pozostałych rynkach nie radziła sobie najlepiej. Jedynie w Wielkiej Brytanii i Irlandii sprzedaż wyraźnie rosła w trzecim kwartale o 3,4 proc. natomiast sprzedaż na wszystkich zagranicznych rynkach spadła o 2,7 proc.