Z informacji radiostacji wynika, że najpierw na naukę w trybie online mają zostać wysłani studenci. Następnie nauka zdalna ma zostać wprowadzona w liceach.

Jak zaznacza RMF FM, najmłodsi uczniowie mają pozostać w szkołach. Zajęcia w podstawówkach mają jak najdłużej odbywać się stacjonarnie. Zatem - przynajmniej na razie - wprowadzane zmiany nie dotkną dzieci w żłobkach, przedszkolach i pierwszych klasach szkół podstawowych.

Jutro rządowy zespół zarządzania kryzysowego ma podjąć ostateczną decyzję w tej sprawie.

Przypomnijmy, iż podczas czwartkowej konferencji premier Mateusz Morawiecki poinformował, że w sobotę zostanie ogłoszona decyzja w sprawie funkcjonowania szkół w najbliższych tygodniach.

- W sobotę zakomunikujemy bardzo dokładnie nasze decyzje dotyczące szkół w kolejnych tygodniach. Na dzień dzisiejszy mechanizm wdrożony w sierpniu sprawdza się nieźle, ale pandemia rzeczywiście się rozszerza, dlatego być może te zasady trzeba będzie zaostrzyć - powiedział.

- Dzisiaj 98,5% szkół pracuje w normalnym trybie. Dzieci i młodzież przechodzą koronawirusa bezobjawowo albo w sposób łagodny - dodał Morawiecki.

- Dostrzegam rosnącą absencję uczniów, bo te statystki również dostajemy. To oznacza, że być może trzeba będzie znowu dokonać pewnego ograniczenia, ale o tym zakomunikujemy w stosowny czasie - zapowiedział premier.

Czytaj więcej:

Epidemia koronawirusa. Rząd zdecyduje o szkołach