fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Epidemia koronawirusa. Rząd zdecyduje o szkołach

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział nowe obostrzenia
Fotorzepa, Jerzy Dudek
Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że w sobotę zostanie ogłoszona decyzja w sprawie funkcjonowania szkół w najbliższych tygodniach. W związku z szybko rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem, rozważane jest wprowadzenie ograniczeń.

- Jesienią druga fala koronawirusa do nas dotarła - musimy się z nią zmierzyć w sposób zdecydowany, kategoryczny, korzystając z doświadczeń jakie nabyliśmy oraz doświadczenia oparte o sytuację w innych krajach - mówił na konferencji prasowej Mateusz Morawiecki.

Premier zapowiedział, że od soboty cały kraj będzie w strefie żółtej. Oznacza to obowiązkowe noszenie masek we wszystkich miejscach publicznych - zarówno pod dachem, jak i pod gołym niebem.

Czytaj więcej: Nowe obostrzenia. Cały kraj w strefie żółtej

Morawiecki zapowiedział również, że w sobotę zostanie przedstawiona decyzja dotycząca funkcjonowania szkół. 

- W sobotę zakomunikujemy bardzo dokładnie nasze decyzje dotyczące szkół w kolejnych tygodniach. Na dzień dzisiejszy mechanizm wdrożony w sierpniu sprawdza się nieźle, ale pandemia rzeczywiście się rozszerza, dlatego być może te zasady trzeba będzie zaostrzyć - powiedział.

- Dzisiaj 98,5% szkół pracuje w normalnym trybie. Dzieci i młodzież przechodzą koronawirusa bezobjawowo albo w sposób łagodny - dodał Morawiecki.

- Dostrzegam rosnącą absencję uczniów, bo te statystki również dostajemy. To oznacza, że być może trzeba będzie znowu dokonać pewnego ograniczenia, ale o tym zakomunikujemy w stosowny czasie - zapowiedział premier.

W czwartek liczba potwierdzonych wynikami badań przypadków koronawirusa w Polsce wzrosła do 111 599, zaś przypadków śmiertelnych do 2 867 - podało Ministerstwo Zdrowia, informując o 4 280 nowych zakażeniach i śmierci 76 osób, u których stwierdzono SARS-CoV-2, w tym 8 z powodu COVID-19 bez chorób współistniejących.

Liczby nowych przypadków oraz zgonów osiągnęły rekordowo wysoki poziom.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA