Reklama
Rozwiń

Motory na jeziorze znikną tylko zgodnie z prawem

Zakaz używania sprzętu motorowodnego na jeziorach nie może być podyktowany konfliktami na tym tle, ale przekroczeniem norm hałasu.

Aktualizacja: 23.04.2017 17:36 Publikacja: 23.04.2017 14:04

Motory na jeziorze znikną tylko zgodnie z prawem

Foto: Fotolia.com

Już w maju zacznie się na jeziorach sezon, a wraz z nim ryk silników i wojna między fanami sportów motorowodnych i zwolennikami ciszy. Zgodnie z art. 116 ustawy – Prawo ochrony środowiska całkowity lub ograniczony zakaz używania sprzętu motorowodnego na określonych akwenach rada powiatu może wprowadzić, jeżeli uzna to za konieczne do zapewnienia odpowiednich warunków akustycznych na terenach rekreacyjnych. ?Na Warmii i Mazurach jest już np. około 160 stref ciszy.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Sądy i trybunały
Coraz więcej wakatów w Trybunale Konstytucyjnym. Prawnicy mówią, co trzeba zrobić
Prawnicy
Prof. Marcin Matczak: Dla mnie to podważalny prezydent
Zawody prawnicze
Rząd zmieni przepisy o zawodach adwokata i radcy. Projekt po wakacjach
Matura i egzamin ósmoklasisty
Uwaga na świadectwa. MEN przypomina szkołom zasady: nieaktualne druki do wymiany
Podatki
Rodzic może stracić ulgi w PIT, jeśli dziecko za dużo zarobi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama