Z nieoficjalnych informacji wynika, że decyzja jest coraz bliżej, bowiem za przedłużeniem koncesji zagłosowało 3 członków Rady, jednak 2 było przeciw. Z informacji portalu wirtualnemedia.pl wynika, że za przyznaniem koncesji odpowiedzieli się: przewodniczący Krajowej Rady Witold Kołodziejski, Teresa Bochwic i Elżbieta Więcławska-Sauk. Przeciwko byli prof. Janusz Kawecki i Andrzej Sabatowski. Do podjęcia decyzji w KRRiT, potrzeba czterech głosów.

Koncesja TVN24 obowiązuje do 26 września 2021 r. TVN wniosek o jej przedłużenie złożył w KRRiT na początku lutego 2020 r. Od tej pory KRRiT nie podjęła decyzji w jej sprawie. Tymczasem TVN24 uzyskała holenderską koncesję na nadawanie.

Czytaj więcej

Koncesja dla TVN24 przedłużona. Decyzja KRRiT zapadła po 17 miesiącach

Przypomnijmy, iż 7 lipca wieczorem grupa posłów PiS nieoczekiwanie złożyła projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Nowelizacja dotyczy przepisu dotyczącego nadawania koncesji nadawcom radiowo-telewizyjnym należącym do kapitału zagranicznego.

Zmiany obejmują art. 35. Obecnie przepisy mówią, że koncesja może być udzielona podmiotowi zagranicznemu, którego siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG). Nowelizacja stanowi, że "Koncesja może być również udzielona osobie zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego, pod warunkiem, że osoba taka nie jest zależna (...) od osoby zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie niebędącym państwem członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego".

Projekt ustawy określany jako "Lex TVN" 11 sierpnia przyjął Sejm, natomiast 9 września projekt nowelizacji został odrzucony przez Senat.