Reklama
Rozwiń
Reklama

Nieoficjalnie: Lewica wybrała. Wiadomo, kto będzie kandydatem w wyborach prezydenckich

Jak nieoficjalnie informuje portal Polityka Insight, Lewica wskazała Magdalenę Biejat jako swoją kandydatkę w wyborach prezydenckich w 2025 roku.

Publikacja: 04.12.2024 18:00

Magdalena Biejat

Magdalena Biejat

Foto: PAP, Radek Pietruszka

amk

O tym, że Lewica wybrała nie wymienianą wcześniej Agnieszkę Dziemianowicz-Bąk, obecną ministrę rodziny, pracy i polityki społecznej, a wicemarszałkinię Senatu Magdalenę Biejat, mówił w podcaście Polityki Insight Michał Piedziuk.

Jak pisała we wtorek „Rzeczpospolita”, kandydatura Agnieszka Dziemianowicz-Bąk nie była przez Lewicę od pewnego czasu rozważana, ze względu na jej priorytety wynikające ze stanowiska w rządzie.

Pozostało jeszcze 83% artykułu

RP.PL i The New York Times!

Kup roczną subskrypcję w promocji - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Polityka
Pierwsze orędzie marszałka Sejmu Włodzimierza Czarzastego: To będą dwa lata dobre dla Polski
Polityka
Debata o dywersji na zwykłych torach, PiS w coraz większej pułapce trumpizmu
Polityka
Donald Tusk: Akcje dywersyjne Rosji wobec Polski przekroczyły krytyczną granicę
Materiał Promocyjny
Jak budować strategię cyberodporności
Polityka
Nowy sondaż: KO powiększa przewagę nad PiS
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama