Wybory do Parlamentu Europejskiego: kandydaci - okręg 7 (Poznań i woj. wielkopolskie)

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 9 czerwca. Polska w wyborach do PE w 2024 roku ma do obsadzenia 53 mandaty europosłów w 13 okręgach. Przedstawiamy kompletne listy kandydatów w okręgu nr 7 (Poznań i woj. wielkopolskie).

Publikacja: 14.05.2024 14:51

9 czerwca 2024 roku odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego.

9 czerwca 2024 roku odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego.

Foto: PAP, Fotorzepa

Wybory do Parlamentu Europejskiego. Poznań i Wielkopolska (okręg 7). Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska

  1. Kopacz Ewa Bożena, lekarz
  2. Wawrykiewicz Michał, adwokat
  3.  Bosacki Marcin Rafał, historyk 
  4. Gramza‑Michałowska Anna, nauczyciel
  5. Łuszczykiewicz Piotr Stanisław, nauczyciel
  6. Rataj Andrzej Michał, notariusz
  7. Duchniewski Rafał, politolog
  8. Nowak Anna, ekonomistka
  9. Rezgui Agata, przedsiębiorca
  10.  Maliński Kevin Piotr, politolog
Podział miejsc w PE

Podział miejsc w PE

PAP

Wybory do Parlamentu Europejskiego. Poznań i Wielkopolska (okręg 7)Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica

  1. Scheuring‑Wielgus Joanna Izabela, posłanka 
  2. Murawa Dawid Paweł, lekarz 
  3. Nowacki Konrad, informatyk 
  4. Urbańska Beata Kinga, specjalista bankowości
  5. Górski Andrzej, prawnik
  6. Grzechowiak Agnieszka Magdalena, politolog
  7. Kusior Tomasz Jakub, adwokat
  8. Skorupka Michał, pracownik samorządowy
  9. Korżenko Paulina, nauczyciel
  10. Flak Kazimierz Jerzy, emeryt

Wybory do Parlamentu Europejskiego. Poznań i Wielkopolska (okręg 7). Komitet Wyborczy Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni - Polskie Stronnictwo Ludowe

  1. Hetman Krzysztof Andrzej, politolog
  2. Oliwiecka Barbara Anna, planista
  3. Libicki Jan Filip, parlamentarzysta
  4. Plewiński Przemysław Marcin, adwokat
  5. Krakowiak Julia Maria, przedsiębiorca
  6. Krawczyńska Małgorzata, przedsiębiorca
  7. Grzyb Mikołaj, menedżer
  8. Król Urszula, kierownik działu w instytucjach pomocy społecznej
  9. Pyrzyk Michał, prawnik Słupc
  10. Tomczak Michał Bartłomiej, menedżer

Wybory do Parlamentu Europejskiego. Poznań i Wielkopolska (okręg 7). Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość

  1. Bryłka Anna Mirosława, prawnik
  2. Tomczak Witold Stanisław, lekarz
  3. Kuświk Andrzej Antoni, przedsiębiorca
  4. Bąkowski Marek, ogrodnik
  5. Spalony Dorota Weronika, informatyk
  6. Giertych Danuta, rolnik
  7. Wawrzyniak Piotr Wojciech, adwokat
  8. Kuffel Anna Marzena, rolnik
  9. Stoch Anna Bożena, sekretarka medyczna
  10. Jóźwiak Maciej, przedsiębiorca

Wybory do Parlamentu Europejskiego. Poznań i Wielkopolska (okręg 7)Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość

  1.  Kolarski Wojciech Jakub, filozof
  2. Czarnecki Ryszard Henryk, historyk
  3. Maląg Marlena Magdalena, parlamentarzysta
  4. Wróblewski Bartłomiej Piotr, wykładowca akademicki
  5. Porzucek Marcin Bartosz, parlamentarzysta
  6. Szczechowska Joanna Katarzyna, przedstawiciel władzy samorządowej 
  7. SOWA Marek Jan, ekonomista
  8. Rzepecka‑Andrzejak Katarzyna Aneta, ekonomista
  9. Haraszczak Jolanta Renata, technik mechanik obróbki skrawaniem
  10. Galemba Leszek Ryszard, rolnik
Progi wyborcze w wyborach do PE

Progi wyborcze w wyborach do PE

PAP

Wybory do Parlamentu Europejskiego. Poznań i Wielkopolska (okręg 7). Komitet Wyborczy Polexit

  1.  Krzciuk Tomasz Andrzej, politolog 
  2. Malinowski Kamil Mateusz, nauczyciel
  3. Żarkiewicz Jakub, sprzedawca
  4. Samborska‑Kruczek Barbara Małgorzata, nauczyciel
  5.  Czarnek‑Ogrodnik Linda Antonina, terapeuta zajęciowy
  6. Kiełbasa Stanisław Jan, ślusarz 
  7. Kłosiewicz Jadwiga Maria, pracownik biurowy 
  8. Wilczok Aleksander Piotr, inżynier elektronik
  9. Luszowiecka‑Nowak Dorota Stanisława, kierownik sali sprzedaży
  10. Sokół Klaudia Małgorzata, programista aplikacji

Wybory do Parlamentu Europejskiego. Poznań i Wielkopolska (okręg 7). Komitet Wyborczy Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców

  1. Frąckowiak Jakub zarządzający przedsiębiorstwem
  2. Lewandowska Aldona Marta zarządzająca przedsiębiorstwem
  3. Kwiatkowski Damian zarządzający przedsiębiorstwem
  4. Marek Marzena zarządzający przedsiębiorstwem
  5. Korzan Tomasz zarządzający przedsiębiorstwem 
  6. Grzechowiak Arleta Maria zarządzający przedsiębiorstwem
  7. Dominiczak Aleksander Tadeusz zarządzający przedsiębiorstwem 
  8. Frąckowiak Barbara Irena zarządzający przedsiębiorstwem
  9. Kozłowski Mateusz Jan zarządzający przedsiębiorstwem
  10. Dering Natalia zarządzający przedsiębiorstwem

Wybory do Parlamentu Europejskiego. Poznań i Wielkopolska (okręg 7). Komitet Wyborczy Normalny Kraj

  1. Borysewicz Krzysztof, kreślarz techniczny 
  2. Klimaszyk Michał, mechanik precyzyjny
  3. Błaszczyk Sławomir, technik budowlany
  4. Mendlik Katarzyna Alicja, nauczyciel
  5. Strojniak Adam Jakub, przedsiębiorca
  6. Mączka Agnieszka Maria, przedsiębiorca 
  7. Juszkiewicz Józef Witold, inżynier budowy maszyn 
  8. Kaminiecka Magdalena Zofia, sprzedawca wykwalifikowany
  9. Szymczak Klaudia Agnieszka, nauczyciel 
  10. Czech Ireneusz Wojciech, przedsiębiorca rolnik

Wybory do Parlamentu Europejskiego. Poznań i Wielkopolska (okręg 7). Komitet Wyborczy Wyborców Bezpartyjni Samorządowcy-Normalna Polska W Normalnej Europie

  1. Grzegorek Przemysław Marek, technik telekomunikacji 
  2. Korwin‑Mikke Dominika Maria, aktor
  3.  Jurkowska Sara Beata, technik weterynarii
  4. Przybylak Krzysztof, dziennikarz
  5. Sokołowska Małgorzata, radca prawny
  6. Pluta Mieczysław, rolnik 
  7. Chmiel Estera, technik logistyk
  8. Michalak Łukasz Piotr, technik żywienia i gospodarstwa domowego
  9. Sosińska Dominika Alicja, technik masażysta 
  10. Hibner Włodzimierz Andrzej, prawnik

Wybory do Parlamentu Europejskiego. Poznań i Wielkopolska (okręg 7). Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska

Wybory do Parlamentu Europejskiego. Poznań i Wielkopolska (okręg 7)Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica

Pozostało 95% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Polityka
Ks. prof. Robert Nęcek: Państwo świeckie, nie laickie
Polityka
Łukasz Warzecha: Ubezpieczanie śmiertelnie chorego
Polityka
Marek Migalski: Jaki sens komisji śledczych?
Polityka
Zuzanna Dąbrowska: Być jak Paweł Kukiz
Materiał Promocyjny
Technologia na etacie
Polityka
Najnowszy sondaż: formacja Donalda Tuska wygrywa z partią Jarosława Kaczyńskiego
Materiał Promocyjny
Problem sukcesji w polskich firmach będzie narastał