83-letni Lugner, który majątek zgromadził działając w branży budowlanej, oświadczył, że powalczy o prezydenturę. Dodał, że jego żona - która w przeszłości była króliczkiem "Playboya" - będzie doskonałą pierwszą damą.

Lugner zapowiedział, że powtórzy strategię Trumpa, który jest faworytem prawyborów prezydenckich organizowanych przez Partię Republikańską. 26-letnia Cathy, żona 83-latka, ma być szefem jego kampanii wyborczej. Lugner zapewnił też, że będzie się z nią często pokazywał publicznie. Odpowiadając na zarzuty, że 26-latka ożeniła się z nim wyłącznie dla jego pieniędzy, Lugner odpowiedział: - Mam młodszą kobietę, a ona ma mężczyznę z górą pieniędzy. Ale mamy też inne cechy, które sprawiają, że jesteśmy kim jesteśmy. Jeśli obydwoje jesteśmy szczęśliwi, to w czym problem? 

Ostatnio w mediach było głośno o Lugnerze, po tym jak zaprosił on aktorkę Brooke Shields, na tegoroczny Opernball w Wiedniu. W przeszłości Lugner zapraszał do miejsca, w którym spotykają się austriackie elity m.in. Paris Hilton i Sarah Ferguson.

Austriacy wybiorą prezydenta 22 kwietnia.