Służba prasowa ambasady Ukrainy w Tajlandii poinformowała, że 27 stycznia w hotelu w Bangkoku zaplanowano spotkanie deputowanego Tyszczenki z przedstawicielami ukraińskiej społeczności w celu "omówienia kwestii poprawy współpracy".

Tyszczenko został już odwołany ze stanowiska wiceprzewodniczącego parlamentarnej frakcji Sługa Narodu i wkrótce zostanie z niej wydalony.

Zgodnie z decyzją ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Narodowej, deputowani i inni urzędnicy będą mogli opuszczać kraj w czasie stanu wojennego jedynie w celu odbycia oficjalnych podróży służbowych. 

Tyszczenko od początku inwazji Rosji przebywa na Zakarpaciu. Latem został zwolniony z funkcji szefa władz regionalnych partii z powodu złej opinii.

Jak wskazują ukraińskie media, deputowany często publikuje zdjęcia w ubraniach taktycznych na terenach wyzwolonych przez ukraińską armię. Pojawia się tam kilka tygodni po odbiciu z rąk Rosjan.

Dziennikarze wypominają mu również, że w czasie kwarantanny urządził przyjęcie w hotelowej restauracji na cześć swojej żony.