Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz komentował w Kielcach dymisję wiceminister rozwoju, pracy i technologii. Anna Kornecka z Porozumienia została zdymisjonowana przez premiera Mateusza Morawieckiego za krytykę założeń "Polskiego Ładu" PiS.

Krytykowała przede wszystkim zmiany podatkowe, jakie zakłada sztandarowy program PiS i mówiła, że zapewniania Morawieckiego, że na "Polskim Ładzie" skorzysta 90 proc. Polaków, są nieprawdziwe.

Władysław Kosiniak-Kamysz stwierdził, że PSL, jako reprezentacja małych i średnich przedsiębiorstw, nie wyklucza koalicji z Porozumieniem.

Podkreślił, że obie partie współpracują od dawna, ale do tego, by zawiązać koalicję, "jest potrzebne działanie i współdziałanie w określonych sprawach".

Lider ludowców stwierdził, że za wcześnie jest, by mówić o koalicji w kontekście wyborów, ale ponieważ PSL, podobnie jak Porozumienie, reprezentuje małych i średnich przedsiębiorców, "jest wspólna przestrzeń do rozmowy".

Tym bardziej - podkreślił Kosiniak-Kamysz - jeśli stanowisko Porozumienia będzie takie jak Anny Korneckiej, która wykazała się odwagą mówiąc prawdę, że premier, przekonując o korzyściach dla 90 proc. Polaków -  kłamie.