Kronika kwarantanny

Nowa płyta Kazika powstała spontanicznie, w rekordowym tempie sześciu tygodni. Wszystko dlatego, że z powodu kwarantanny i zamkniętych granic zebranie w sali prób oraz w studio wszystkich muzyków Kultu okazało się niemożliwe. Na miejscu w Warszawie był jednak Wojciech Jabłoński, multiinstrumentalista i gitarzysta zespołu. I to właśnie z nim Kazik stworzył swoje najlepsze i najważniejsze dzieło w XXI wieku będące muzycznym kolażem wszystkich znanych dotąd twarzy artysty. Jednocześnie w warstwie lirycznej „Zaraza" to fantastyczna kronika kwarantanny.

Publikacja: 17.07.2020 18:00

Kronika kwarantanny

Foto: materiały prasowe

Album otwiera fraszka o sposobie na przetrwanie polegającym na ograniczeniu podróżowania do pomieszczeń własnego mieszkania, nosi tytuł „Kwarantanna". Chwilę później wokalista śpiewa, iż faktycznym wirusem Ziemi są ludzie niszczący środowisko przekonani o wyższości nad naturą, która dzięki izolacji odżywa. Podobny temat porusza w utrzymanym w swingowym klimacie „Nigdzie już nie pójdę dziś", gdzie przedstawia Covid-19 jako karę wymierzoną nam przez naszą planetę. „Noże i pistolety" to z kolei wizja ludzkiego buntu spowodowanego utratą środków do życia – a wszystko w rytmie samby.

Pozostało 81% artykułu

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Plus Minus
Walka o szafranowy elektorat
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Plus Minus
„Czerwone niebo”: Gdy zbliża się pożar
Plus Minus
„Śmiertelnie ciche miasto. Historie z Wuhan”: Miasto jak z filmu science fiction
Plus Minus
Dzieci komunistycznego reżimu
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Plus Minus
Tajemnice pod taflą wody