Relaks przy Rammsteinie

Powieściopisarka Joanna Opiat-Bojarska poleca w "Plusie Minusie".

Publikacja: 09.10.2020 18:00

Relaks przy Rammsteinie

Foto: Marcin Klaban

Skąd miłość do kryminałów? Od zawsze lubiłam czytać o przestępstwach w nieco humorystycznej otoczce, tu mistrzynią była Joanna Chmielewska. Jednocześnie podczytywałam zbierane przez rodziców pisma typu „997" o prawdziwych zbrodniach. Już w dzieciństwie ta tematyka przyciągała moją uwagę.

Kiedy pracuję nad swoimi książkami, lubię wprowadzić się w pewien trans, dlatego czytam rzeczy, które są bliskie temu, o czym piszę. Kilka dni temu skończyłam czytać „Psychomanipulację w sektach" Stephena Hassana. W wolnej chwili jednak sięgam po kryminały, często rodzimych autorów. Moim ostatnim odkryciem jest Przemek Borkowski i jego nowy „Rytuał łowcy". Byłam pozytywnie zaskoczona. Spodziewałam się nadmiaru humoru (Przemysław Borkowski współtworzy Kabaret Moralnego Niepokoju – red.), a otrzymałam pełną mroku opowieść, w której czytelnik zaczyna wręcz kibicować mordercy.

Ten artykuł przeczytasz z aktywną subskrypcją rp.pl

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Plus Minus
(Nie)chciany prezydent
Plus Minus
Ksawery Szlenkier: Tęsknię za beatem 4/4
Plus Minus
Jan Maciejewski: Stało się
Plus Minus
Jan Bończa-Szabłowski: Badał kapitalizm metodą obserwacji uczestniczącej
Materiał Promocyjny
Mała Księgowość: sprawdzone rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorców
Plus Minus
Tomasz Terlikowski: Spór między chrześcijany