Kataryna: Silna władza

Marek Beylin: „Koalicja 15 Października nie ma służb ani mediów, które będą betonować jej władzę. Ma tylko kapitał zaufania wyborców. Nadwątlanie go to przepis na klęskę. Także naszą”.

Publikacja: 02.02.2024 17:00

Kataryna: Silna władza

Foto: Fotorzepa/ Michał Kolanko

To fragment opublikowanego w „Gazecie Wyborczej” artykułu, w którym autor krytykuje rząd Donalda Tuska za zignorowanie głosu aktywistów domagających się zaprzestania wywózek nielegalnych imigrantów przeprawiających się przez polsko-białoruską granicę. Okazuje się – co za zaskoczenie! – że nowa władza nie bardzo się przejmuje apelami obywateli, jeśli akurat jej się to politycznie nie opłaca. Pretensje dziennikarza, który sam się pod zlekceważonym przez władze apelem podpisał, są nawet zrozumiałe – miał prawo wierzyć, że nowa władza będzie dużo bardziej demokratyczna niż ta właśnie obalona i dużo bardziej wdzięczna za okazane zaufanie. Przez osiem ostatnich lat można było zapomnieć, jak wyglądały rządy Tuska, a Kaczyński zrobił wszystko i jeszcze więcej, żeby nawet ci, którzy je dobrze pamiętali, zaczęli trochę tęsknić do „ciepłej wody w kranie”.

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Plus Minus
Walka o szafranowy elektorat
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Plus Minus
„Czerwone niebo”: Gdy zbliża się pożar
Plus Minus
„Śmiertelnie ciche miasto. Historie z Wuhan”: Miasto jak z filmu science fiction
Plus Minus
Dzieci komunistycznego reżimu
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Plus Minus
Zbigniew Girzyński: Dworskie intrygi to nie jest żadna wielka polityka