Kataryna: W kolejce po łaskę

Andrzej Duda: „Uważam, że ci, którzy prowadzą walkę z korupcją, powinni znajdować się pod szczególną opieką (…) państwa, albowiem wykonują zadanie niezwykle trudne. Zwłaszcza jeżeli dotyczy to korupcji na najwyższych szczeblach władzy. Takie właśnie działania realizowało CBA prowadzone wtedy przez pana ministra Mariusza Kamińskiego. I za takie działania właśnie, związane z walką z korupcją na szczytach władzy, zostali oni skazani”.

Publikacja: 26.01.2024 17:00

Kataryna: W kolejce po łaskę

Foto: AFP

Prezydent celebruje własną decyzję o ponownym ułaskawieniu Mariusza Kamińskiego, wyświetlając na fasadzie pałacu prezydenckiego jego podobiznę i po cichu planując dogodny termin na uhonorowanie go Orderem Orła Białego. Wszak sam prezes Kaczyński wyraził już publicznie takie życzenie, a lud pisowski coraz głośniej skanduje „Santo subito” – gdzieś tam swój mały dramat przeżywa Grzegorz Postek, jeden ze skazanych razem z Kamińskim „pogromców korupcji”. Pan Grzegorz wie, że on swojego zdjęcia na transparentach nie zobaczy, a prezydenckie ułaskawienie będzie musiał przyjąć pocztą, bo nikt z niego uroczystości w pałacu nie zrobi. Taki już los niezasłużenie cichych bohaterów.

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Plus Minus
Prawdziwa natura bestii
Materiał Promocyjny
Wykup samochodu z leasingu – co warto wiedzieć?
Plus Minus
Śmieszny smutek trzydziestolatków
Plus Minus
O.J. Simpson, stworzony dla Ameryki
Plus Minus
Upadek kraju cedrów
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Plus Minus
Jan Maciejewski: Granica milczenia