Douglas Preston, Mario Spezi. Potwór z Florencji. Śledztwo w sprawie seryjnego mordercy

Dla Włochów seryjne morderstwa były zjawiskami typowymi dla północnej Europy, czymś, co zdarza się w Anglii, Niemczech czy Skandynawii – a także w USA, gdzie przejawy przemocy zdają się zwielokrotnione po dziesięćkroć. Ale we Włoszech – nigdy.

Publikacja: 04.08.2023 17:00

Stefano Baldi i Susanna Cambi, zamordowani w październiku 1981 r., byli trzecią parą, która poniosła

Stefano Baldi i Susanna Cambi, zamordowani w październiku 1981 r., byli trzecią parą, która poniosła śmierć z ręki „Potwora z Florencji”

Foto: autor nieznany/wikipedia

Czwartkowy wieczór 22 października 1981 roku był deszczowy i niespodziewanie chłodny. Nazajutrz miał się rozpocząć strajk generalny – wszystkie sklepy, firmy i szkoły miały zostać zamknięte w proteście przeciwko polityce gospodarczej rządu. W związku z tym wieczór stał się okazją do małego święta. Stefano Baldi wybrał się do domu swojej dziewczyny, Susanny Cambi, na kolację z nią i jej rodzicami, a potem oboje pojechali do kina. Po seansie zaparkowali wóz przy polach bartolińskich, na zachód od miasta. Stefano dobrze znał ten teren, bo dorastał tutaj i jako dziecko bawił się w okolicy.

Pozostało 96% artykułu

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Plus Minus
Bajka o inteligenckim etosie
Plus Minus
Michał Szułdrzyński: Do zobaczenia po zwycięstwie
Plus Minus
„Czarodziejska góra”: W cieniu wielkiej góry
Plus Minus
Dziewictwo utracone w Paryżu
Plus Minus
Marek Stelar: Sprzyja mi noc
Materiał Promocyjny
CERT Orange Polska: internauci korzystają z naszej wiedzy