Spadek po pandemii: Praca zdalna, ulepszona szczepionka na grypę i postcovid

Jeśli za państwem kolejny tydzień pracy wykonywanej z domu, bez konieczności przebijania się przez korki w drodze do biura, to jest to jedna z przyjemniejszych konsekwencji Covid-19. Po pandemii, która formalnie 1 lipca odchodzi w Polsce do przeszłości, zostały nam nie tylko nowe przepisy kodeksu pracy, ale i pewne zwyczaje, zmiany w języku oraz przewlekłe problemy zdrowotne.

Publikacja: 30.06.2023 10:00

Spadek po pandemii: Praca zdalna, ulepszona szczepionka na grypę i postcovid

Foto: Adobe Stock

Czy pamiętają państwo, gdzie trzymają maseczkę? W kieszeni? W torebce? W samochodowym schowku? Czy dzisiaj weszliby państwo do windy, którą jedzie siedem osób i w której nie ma szans, by utrzymać choćby półmetrowy dystans? Kiedy ostatnio robili państwo zakupy w foliowych rękawiczkach? A na przywitanie następuje uścisk dłoni czy tylko gest „żółwika”?

Wraz z końcem czerwca w Polsce przestał obowiązywać stan zagrożenia epidemicznego. Został wprowadzony na początku marca 2020 r., szybko zastąpił go stan epidemii, uzasadniony jeszcze większym niebezpieczeństwem, jakim dla naszego zdrowia mógł być wtedy koronawirus. Łagodniejszy stan zagrożenia epidemicznego wrócił rok temu. Teraz znika i on – oby już na dobre.

Pozostało 96% artykułu

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Plus Minus
Walka o szafranowy elektorat
Plus Minus
„Czerwone niebo”: Gdy zbliża się pożar
Plus Minus
Dzieci komunistycznego reżimu
Plus Minus
„Śmiertelnie ciche miasto. Historie z Wuhan”: Miasto jak z filmu science fiction
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Plus Minus
Irena Lasota: Rządzący nad Wisłą są niekonsekwentnymi optymistami