Rodzice, którzy krzywdzą swoje utalentowane dzieci

W Stanach afera albo – jak kto woli – opera mydlana: rodzice źle potraktowanego piłkarza zemścili się na trenerze reprezentacji, swoim przyjacielu. W sumie to nic nowego – sport zna wiele przypadków toksycznych rodziców. Łączy ich to, że są w stanie zrobić wszystko dla swoich dzieci. A może dla siebie?

Publikacja: 20.01.2023 10:00

Trener reprezentacji USA w piłce nożnej Gregg Berhalter dopuścił się przemocy wobec swojej dziewczyn

Trener reprezentacji USA w piłce nożnej Gregg Berhalter dopuścił się przemocy wobec swojej dziewczyny. Incydent wydarzył się w 1991 roku, a kłopoty przyszły dopiero teraz i to za sprawą byłych przyjaciół

Foto: PATRICK T. FALLON/AFP

Bomba wybuchła po mistrzostwach świata w piłce nożnej w Katarze. Trener amerykańskiej kadry Gregg Berhalter ujawnił, że jeden z piłkarzy nie przykładał się do treningów i sztab trenerski poważnie rozważał odesłanie go do domu. Ostatecznie do tego nie doszło, bo ów gracz stanął przed drużyną i przeprosił kolegów za swoje zachowanie. Szybko wyszło na jaw, że chodzi o Giovanniego Reynę, utalentowanego zawodnika Borussii Dortmund. Sygnały, że coś jest nie tak, płynęły już podczas mistrzostw. Reyna, który w  amerykańskiej reprezentacji powinien być gwiazdą, wchodził na boisko z ławki rezerwowych i grał bardzo mało. Kibice i dziennikarze tłumaczyli sobie jednak, że Berhalter to trener, dla którego liczy się system, a nie indywidualności, i w tym systemie widocznie nie znalazło się miejsce dla Reyny. Prawda okazała się inna.

Pozostało 95% artykułu

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Plus Minus
Prawdziwa natura bestii
Materiał Promocyjny
Wykup samochodu z leasingu – co warto wiedzieć?
Plus Minus
Śmieszny smutek trzydziestolatków
Plus Minus
O.J. Simpson, stworzony dla Ameryki
Plus Minus
Upadek kraju cedrów
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Plus Minus
Jan Maciejewski: Granica milczenia