Od zera do milionera i… Formuły 1

Jeden z najbardziej wpływowych ludzi w Formule 1 to prawdziwy kosmopolita. Urodzony w Wiedniu Toto Wolff jest synem Polki i pochodzącego z Rumunii Niemca, ma norweskie imię i porozumiewa się w pięciu językach – także po polsku. Za młodu był zbyt biedny, żeby realizować swoją wyścigową pasję – teraz jest milionerem i szefem ekipy Mercedesa.

Aktualizacja: 09.01.2022 16:32 Publikacja: 07.01.2022 16:00

Toto Wolff

Toto Wolff

Foto: Getty Images

Jeden z branżowych żartów w wyścigowym światku to odpowiedź na pytanie, jak zostać milionerem dzięki Formule 1. Cóż, musisz zacząć jako miliarder... Roztrwonienie fortuny w wyścigowych mistrzostwach świata nie jest żadną sztuką, o czym przekonało się już wielu biznesmenów. Zamiast zysków i splendoru musieli zmierzyć się z wizją bankructwa, a kreślone przez nich ambitne plany nie wytrzymywały zderzenia z wyścigową rzeczywistością. Padok ma swój klimat i łatwiej jest go wyczuć ludziom, którzy od najmłodszych lat żyją pasją do ścigania.

Pozostało 96% artykułu

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Plus Minus
Walka o szafranowy elektorat
Plus Minus
„Czerwone niebo”: Gdy zbliża się pożar
Plus Minus
„Śmiertelnie ciche miasto. Historie z Wuhan”: Miasto jak z filmu science fiction
Plus Minus
Dzieci komunistycznego reżimu
Plus Minus
Irena Lasota: Rządzący nad Wisłą są niekonsekwentnymi optymistami