Mikołaj Sokół

Współpracownik działu Sport

Znawca Formuły 1 i sportów motorowych

Formuła 1. Startuje Grand Prix Bahrajnu, faworyt jest tylko jeden

GP Bahrajnu rozpocznie najbardziej pracowity sezon w blisko 75-letniej historii Formuły 1. Faworytem rozpisanej na 24 rundy rywalizacji jest Max Verstappen.

Formuła 1. Moda na karbon

Sezon Formuły 1 ruszy na początku marca w Bahrajnie, a na razie kibice emocjonują się prezentacjami tegorocznych samochodów oraz barw.

Enzo Ferrari. Geniusz czy zwykły tyran

Sława Ferrari wykracza daleko poza świat motoryzacji i wyścigów, dzięki którym ta marka zawładnęła sercami fanatyków z benzyną we krwi.

Brawn GP. Mistrzostwo świata za jednego funta

Tytuły od 14 lat zdobywają wyłącznie Red Bull i Mercedes. Ostatnim mistrzem spoza tego grona był zespół Brawn GP. Sensacyjną opowieść o tamtym sezonie serialem przypomina dziś Disney+.

Max Verstappen: To był niesamowity rok i trudno będzie to przebić

Ten sezon był pokazem dominacji Red Bulla i Maksa Verstappena, który bez problemów i oporu ze strony rywali zdobył trzeci z rzędu tytuł, bijąc kilka rekordów.

Formuła 1 w Las Vegas. Amerykański sen królowej motorsportu

Powrotowi na ulice Las Vegas towarzyszyły oczekiwania podsycane przez samych właścicieli Formuły 1, którzy zainwestowali w niego ponad pół miliarda dolarów.

Grand Prix Las Vegas. Amerykański sen Formuły 1 i pierwsze pozwy

Max Verstappen wygrał Grand Prix Las Vegas i choć wszystko zaczęło się od klapy, sportowe emocje okazały się gwarancją dobrej zabawy. Posypały się już też pierwsze pozwy.

Warto postawić na Sztukę

17-letni Kacper Sztuka z US Racing wyprzedził juniorów Ferrari, McLarena oraz Red Bulla i wygrał mistrzostwa włoskiej Formuły 4, co rodzi pytanie, czy może w motorsporcie mierzyć wysoko.

Kacper Sztuka mistrzem Formuły 4. Czy to nowy Robert Kubica?

17-letni Kacper Sztuka wyprzedził juniorów Ferrari, McLarena oraz RedBulla i wygrał mistrzostwa włoskiej Formuły 4, najsilniejszej serii na tym poziomie motorsportu.

Dlaczego Max Verstappen trzeci raz z rzędu został mistrzem świata Formuły 1

Max Verstappen po raz trzeci z rzędu został mistrzem świata kierowców Formuły 1, choć do końca sezonu jeszcze pięć wyścigów. Takiej dominacji nie widzieliśmy od lat.