Mikołaj Sokół

Znawca Formuły 1 i sportów motorowych

Red Bull lata nad Mercedesem

Formuła 1 z przytupem kończy tradycyjną, europejską część sezonu. Walczący o tytuł Lewis Hamilton i Max Verstappen zakończyli rywalizację w żwirze na poboczu Monzy, a niespodziewany dublet wywalczyli kierowcy McLarena.

Robert Kubica wraca na tor Monza

Polski kierowca nadal zastępuje Kimiego Räikkönena w stawce Formuły 1. Były mistrz świata przebywa w domowej izolacji po pozytywnym wyniku testu na koronawirusa, zatem polski kierowca rezerwowy zespołu Alfa Romeo tydzień po niespodziewanym występie w Holandii wystartuje także w Grand Prix Włoch.

24h Le Mans: Kubica z nieba do piekła tuż przed metą

Robert Kubica, Louis Delétraz i Yifei Ye byli o krok od historycznego zwycięstwa w 24-godzinnym wyścigu Le Mans w kategorii LMP2, ale na ostatnim okrążeniu maszyna zespołu WRT stanęła na torze.

Formuła 1 budzi się ze snu

Po burzliwym 2020 roku Formuła 1 wypływa na spokojniejsze wody, ale ustabilizowanie tak ogromnego okrętu wymaga biegłego dowodzenia. Na horyzoncie co rusz pojawiają się kolejne rafy w postaci odwoływanych wyścigów, ale obecne władze sportu zdają egzamin w najtrudniejszym okresie w historii.

24-godzinny wyścig w Le Mans. Wyścigi to życie

Startujący w sobotę 24-godzinny wyścig w Le Mans to jedna z legend światowego sportu. Najwięcej dla jego rozsławienia zrobił Steve McQueen.

Robert Kubica: Mam chłodną głowę

Robert Kubica o swoim starcie w wyścigu 24h Le Mans

Formuła 1. Poważne ściganie już od piątku

Dziesiąta runda mistrzostw świata przejdzie do historii. Zawody na torze Silverstone przebiegną według zupełnie nowego schematu.

Robert Kubica: Wszystko zagrało idealnie

W rozmowie z „Rzeczpospolitą” Robert Kubica opowiada o zwycięstwie w długodystansowym wyścigu w Barcelonie i łączeniu startów z rolą kierowcy rezerwowego w Formule 1.

Robert Kubica: Nerwowe bolidy mogą stracić więcej

Robert Kubica o startującym właśnie sezonie Formuły 1 oraz swoich planach w innych seriach wyścigowych.

Formuła 1. Bolid w barwach Rosji

W Bahrajnie w niedzielę zaczyna się walka o mistrzostwo świata. Jeśli wirus pozwoli, czekają kierowców rekordowo długie zmagania, liczące aż 23 rundy.