Mikołaj Sokół

Współpracownik działu Sport

Znawca Formuły 1 i sportów motorowych

Deska kreślarska i notatnik pod pachą. Adrian Newey odchodzi z Red Bulla

Zimą światem F1 wstrząsnęły wieści o przenosinach Lewisa Hamiltona z Mercedesa do Ferrari, ale równie ważny wydźwięk ma ogłoszona niedawno decyzja Adriana Neweya. Legendarny konstruktor opuszcza Red Bulla.

Śmierć w F1 czyhała za każdym zakrętem

Przełom kwietnia i maja w świecie Formuły 1 oznacza smutne wspomnienia. 30 lat temu weekend na włoskim torze Imola przyniósł podwójną tragedię. Podczas sobotnich kwalifikacji zginął debiutant Roland Ratzenberger, a na początku niedzielnego wyścigu śmiertelnemu wypadkowi uległ trzykrotny mistrz świata Ayrton Senna.

Wilk z Wall Street w owczej skórze. Kim jest Toto Wolff?

Miał być kolejnym bogaczem, którego oskubią, ale grabie grabiły w drugą stronę. Toto Wolff, który ma polskie korzenie, na lata zdominował Formułę 1 i zarobił miliony.

Wojna domowa u mistrzów świata. Wyścigowa potęga Red Bulla trzęsie się w posadach

Na torze nie mają sobie równych, lecz za kulisami wyścigowa potęga Red Bulla trzęsie się w posadach i może runąć, rozsadzona od wewnątrz. Mamy oskarżenia poważnego kalibru, kontrolowane przecieki do mediów i brutalną walkę o wpływy.

Formuła 1. Startuje Grand Prix Bahrajnu, faworyt jest tylko jeden

GP Bahrajnu rozpocznie najbardziej pracowity sezon w blisko 75-letniej historii Formuły 1. Faworytem rozpisanej na 24 rundy rywalizacji jest Max Verstappen.

Formuła 1. Moda na karbon

Sezon Formuły 1 ruszy na początku marca w Bahrajnie, a na razie kibice emocjonują się prezentacjami tegorocznych samochodów oraz barw.

Enzo Ferrari. Geniusz czy zwykły tyran

Sława Ferrari wykracza daleko poza świat motoryzacji i wyścigów, dzięki którym ta marka zawładnęła sercami fanatyków z benzyną we krwi.

Brawn GP. Mistrzostwo świata za jednego funta

Tytuły od 14 lat zdobywają wyłącznie Red Bull i Mercedes. Ostatnim mistrzem spoza tego grona był zespół Brawn GP. Sensacyjną opowieść o tamtym sezonie serialem przypomina dziś Disney+.

Max Verstappen: To był niesamowity rok i trudno będzie to przebić

Ten sezon był pokazem dominacji Red Bulla i Maksa Verstappena, który bez problemów i oporu ze strony rywali zdobył trzeci z rzędu tytuł, bijąc kilka rekordów.

Formuła 1 w Las Vegas. Amerykański sen królowej motorsportu

Powrotowi na ulice Las Vegas towarzyszyły oczekiwania podsycane przez samych właścicieli Formuły 1, którzy zainwestowali w niego ponad pół miliarda dolarów.