Mikołaj Sokół

Znawca Formuły 1 i sportów motorowych

Od zera do milionera i… Formuły 1

Jeden z najbardziej wpływowych ludzi w Formule 1 to prawdziwy kosmopolita. Urodzony w Wiedniu Toto Wolff jest synem Polki i pochodzącego z Rumunii Niemca, ma norweskie imię i porozumiewa się w pięciu językach – także po polsku. Za młodu był zbyt biedny, żeby realizować swoją wyścigową pasję – teraz jest milionerem i szefem ekipy Mercedesa.

Dwa dni po zakończeniu rywalizacji wciąż nie wiadomo, kto jest mistrzem świata Formuły 1

Jeden z najbardziej emocjonujących pojedynków o tytuł mistrza świata został przyćmiony kontrowersjami wokół decyzji sędziowskich.

Formuła 1: Ring wolny, ostatnie starcie w Abu Zabi

Przed wyścigiem kończącym walkę o mistrzostwo świata Lewis Hamilton i Max Verstappen mają tyle samo punktów.

Frank Williams. Wyścigowy mózg

W wieku 79 lat zmarł Frank Williams, który z ogromną determinacją realizował swą pasję. Z jego osiągnięciami można porównać tylko triumfy Ferrari i McLarena.

Red Bull ma skrzydła

Mercedes wreszcie znalazł godnego siebie rywala. Ekipa, która dominowała przez siedem sezonów z rzędu, tym razem może przegrać mistrzowski tytuł.

Red Bull lata nad Mercedesem

Formuła 1 z przytupem kończy tradycyjną, europejską część sezonu. Walczący o tytuł Lewis Hamilton i Max Verstappen zakończyli rywalizację w żwirze na poboczu Monzy, a niespodziewany dublet wywalczyli kierowcy McLarena.

Robert Kubica wraca na tor Monza

Polski kierowca nadal zastępuje Kimiego Räikkönena w stawce Formuły 1. Były mistrz świata przebywa w domowej izolacji po pozytywnym wyniku testu na koronawirusa, zatem polski kierowca rezerwowy zespołu Alfa Romeo tydzień po niespodziewanym występie w Holandii wystartuje także w Grand Prix Włoch.

24h Le Mans: Kubica z nieba do piekła tuż przed metą

Robert Kubica, Louis Delétraz i Yifei Ye byli o krok od historycznego zwycięstwa w 24-godzinnym wyścigu Le Mans w kategorii LMP2, ale na ostatnim okrążeniu maszyna zespołu WRT stanęła na torze.

Formuła 1 budzi się ze snu

Po burzliwym 2020 roku Formuła 1 wypływa na spokojniejsze wody, ale ustabilizowanie tak ogromnego okrętu wymaga biegłego dowodzenia. Na horyzoncie co rusz pojawiają się kolejne rafy w postaci odwoływanych wyścigów, ale obecne władze sportu zdają egzamin w najtrudniejszym okresie w historii.

24-godzinny wyścig w Le Mans. Wyścigi to życie

Startujący w sobotę 24-godzinny wyścig w Le Mans to jedna z legend światowego sportu. Najwięcej dla jego rozsławienia zrobił Steve McQueen.