Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 12.07.2018 17:29 Publikacja: 13.07.2018 18:00
Foto: adobestock
Tego, co nazywamy liberalną demokracją, już nie ma. Skończyła się wraz z trendami światowymi, które wzmocniły PiS – mówił rok temu w Radiu Zet Paweł Kowal. W podobnym duchu te zmiany opisuje profesor Jan Zielonka w swojej najnowszej książce o znaczącym tytule „Kontrrewolucja. Liberalna Europa w odwrocie". Rzeczywiście liberalna demokracja, jaką po 1989 r. wielu z nas uznało właściwie za bezalternatywną, mocno trzeszczy dziś w posadach. Przemija liberalna postać świata, a w każdym razie na naszych oczach zdaje się wyczerpywać pewna jej wersja.
Gdy wokół hulają polityczne emocje związane z pierwszą rocznicą powołania rządu, z głośników w supermarketach sączą się już bożonarodzeniowe przeboje, a my w popłochu robimy ostatnie zakupy, warto pozwolić sobie na moment adwentowego zatrzymania. A nie ma lepszej drogi, by to zrobić, niż dobra lektura.
„Ilustrownik. Przewodnik po sztuce malarskiej” Grażyny Bastek jest publikacją unikatową. Daje wiedzę i poczucie, że warto ją zgłębiać.
Dzięki „The Great Circle” słynny archeolog dostał nowe życie.
W debiucie reżyserskim Malcolma Washingtona, syna aktora Denzela, stare pianino jest jak kapsuła czasu.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Jeszcze zima się dobrze nie zaczęła, a w Szczecinie już druga „Odwilż”.
Opozycja poza emocjami nie ma politycznych zasobów, by podjąć skuteczną batalię z władzą.
Myśląc o sukcesie, kandydaci muszą szukać pomysłów na II turę.
Stanowisko hierarchów może być dla PiS wskazówką na wyjście z kryzysu.
Dr hab. Ewa Marciniak (Instytut Nauk Politycznych, Uniwersytet Warszawski), dr hab. Sławomir Sowiński (Instytut Nauk o Polityce i Administracji, UKSW), dr Jacek Kucharczyk (prezes Instytutu Spraw Publicznych) i dr Bartłomiej Biskup (Uniwersytet Warszawski) postawią diagnozę dotyczącą sceny politycznej po wyborach parlamentarnych, będą szukać przyczyn ostatnich decyzji Polaków oraz zastanowią się jakie to będzie miało skutki na przyszłość. Debata rozpoczęła się o godzinie 12.
Na sztandarach kampanii trudno dziś dostrzec pochwałę zaradności, kreatywności i przedsiębiorczości.
Partii chadeckiego umiaru i chłopskiego konkretu trudniej przebić się przez zgiełk ostrego konfliktu.
Nie oczekujemy od polityków żadnych cudownych pomysłów
W języku polityki lepiej używać kategorii odpowiedzialności.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas