Władze Nowej Południowej Walii poinformowały o zniesienie godziny policyjnej w części objętego od 26 czerwca lockdownem Sydney po tym, jak w stanie zaszczepiono co najmniej jedną dawką 80 proc. dorosłych mieszkańców. W samym Sydney w pełni zaszczepionych na COVID-19 jest 48 proc. dorosłych mieszkańców - to więcej niż wynosi średnia wysokość tego wskaźnika dla całego kraju (43 proc.), ale wciąć mniej niż wynosi próg 70 proc. powyżej którego obostrzenia mają być łagodzone. 

Władze Nowej Południowej Walii liczą, że w stanie 70 proc. osób będzie w pełni zaszczepionych w połowie października.

Sprawa jest czarno-biała. Jeśli nie jesteś zaszczepiony, nie możesz iść do restauracji, nie możesz iść na kawę

Gladys Berejiklian, premier Nowej Południowej Walii

Premier stanu, Gladys Berejiklian, oświadczyła, że po osiągnięciu tego poziomu wyszczepienia osoby niezaszczepione nadal mogą nie mieć dostępu do obiektów publicznych, do których dopuszczone będą osoby zaszczepione.

Czytaj więcej

Koronawirus. Sydney: Nie zaszczepisz się, nie pracujesz

- Sprawa jest czarno-biała. Jeśli nie jesteś zaszczepiony, nie możesz iść do restauracji, nie możesz iść na kawę - dodała apelując do niezaszczepionych, aby szczepili się na COVID-19.

W Nowej Południowej Walii wykryto w ciągu doby 1 259 zakażeń koronawirusem, z czego większość w Sydney. Zmarło 12 chorych na COVID-19.

W stanie Wiktoria liczba zakażeń wykrytych w ciągu doby wyniosła 423. W stolicy stanu, Melbourne, podobnie jak w Sydney obowiązuje lockdown.

W Australii od początku epidemii wykryto 78,6 tysięcy zakażeń koronawirusem. Zmarło 1 116 zakażonych.

Autopromocja
ORZEŁ INNOWACJI

Ogłoszenie wyników konkursu już 28 września

Dowiedz się więcej