Kontrolowane przez Skarb Państwa giełdowy Polski Holding Nieruchomości i Polski Holding Hotelowy zawarły list intencyjny w sprawie kompleksowej modernizacji Hotelu Regent w Warszawie, nieopodal Łazienek. Prace mają na celu utrzymanie przez obiekt pięciogwiazdkowego, luksusowego statusu. Po renowacji hotel będzie działać pod szyldem JW Marriott.
Czytaj więcej
Rosną oczekiwania klientów, którzy głosują kartami płatniczymi, piszą i czytają opinie w sieci. Z...
Polski Holding Nieruchomości i Polski Holding Hotelowy zmodernizują Hotel Regent
Regent oferuje obecnie ponad 200 pokoi oraz zaplecze konferencyjne i gastronomiczne. PHN ma 75 proc. udziałów w hotelu, 25 proc. należy do PHH. List intencyjny otwiera drogę do opracowania szczegółowego planu inwestycji oraz harmonogramu prac. Intencją jest, by prace zostały przeprowadzone w latach 2026-2027. Obejmą one wykonanie nowych aranżacji wnętrz, modernizację instalacji oraz wymianę wyposażenia
Hotel przez lata działał pod międzynarodową marką Hyatt, ale w 2014 r. współpracę przerwano. Włoski właściciel próbował prowadzić obiekt samodzielnie pod nazwą Regent, ale popadł w kłopoty i ogłosił upadłość. Hotel jednak dalej funkcjonował. W 2020 r. PHN i PHH wydzierżawiły obiekt od syndyka, a w 2021 r. przejęły go za 130 mln zł.
Polski Holding Nieruchomości i Polski Holding Hotelowy – platformy zarządzające majątkiem Skarbu Państwa
Celem powołania Polskiego Holdingu Nieruchomości była konsolidacja spółek i aktywów należących do Skarbu Państwa. W 2013 r. firma została wprowadzona na giełdę i jest dziś warta 0,51 mld zł (72 proc. akcji ma państwo). Z czasem PHN wziął się za rozwój portfela przez budowę i zakupy nieruchomości komercyjnych, do tego doszły projekty mieszkaniowe. PHN zapowiedział niedawno wyburzenie kultowego ale wysłużonego biurowca Intraco i zastąpienie go nowoczesnym budynkiem. Co do zasady PHN nie inwestuje w hotele.