Pekabex został generalnym wykonawcą realizowanego od zeszłego roku pierwszego polskiego projektu PRS firmy Trei Real Estate. Na uwolnionej działce przy ul. Piątkowskiej w Poznaniu powstanie 450 mieszkań w technologii betonowych prefabrykatów produkowanych przez Pekabex.

Firma Trei RE w Polsce znana jest głównie jako deweloper parków handlowych pod szyldem Vendo. Spółka buduje również mieszkania na sprzedaż w Łodzi, Warszawie, Wrocławiu i Milanówku. Poznański projekt to pierwsza inwestycja PRS – Trei szuka partnera do rozwijania platformy najmu w Polsce. Deweloper zapowiedział także budowę 590 lokali na wynajem przy ul. Ostrobramskiej w Warszawie. Na dużą skalę Grupa Trei jest aktywna na rynku najmu instytucjonalnego w Niemczech i USA.

- Umowa z Trei jest dla nas potwierdzeniem, że rośnie zaufanie oraz świadomość klientów co do zalet nowoczesnego systemowego sposobu budowania. Nasze liczne realizacje pokazały, że można wykonać całe osiedla nawet o 40 proc. szybciej w porównaniu z tradycyjnymi metodami, w sposób nowoczesny i ekologiczny, z gwarancją trwałości oraz z doskonałymi parametrami termicznymi i akustycznymi – skomentował Robert Jędrzejowski, prezes Pekabeksu.

Giełdowa firma buduje bloki z prefabrykatów zarówno dla zewnętrznych klientów: PFR Nieruchomości, MBM Włocławek, TTS Development, jak i w ramach własnych projektów deweloperskich, m.in. Ja_Sielska w Poznaniu, Casa Fiore w Warszawie czy Casa Baia na Helu. Pekabex w joint-venture z firmą Origin buduje też kompleks z centrum rehabilitacyjnym i mieszkaniami dla seniorów w Mechelinkach.