Ponad 1,3 mln mkw. liczyła na koniec czerwca powierzchnia wynajętych parków magazynowych w portfelu zarządzanym przez Accolade w Polsce. W I półroczu spółka podpisała umowy najmu 185 tys. mkw. (prawie tyle samo rok do roku), z czego 103,5 tys. dotyczyło nowych kontraktów, a 81,5 tys. przedłużeń.

– Mimo że I połowa tego roku była pełna wyzwań i niepewności związanych z czynnikami makroekonomicznymi, nasza firma, dzięki lokalnej perspektywie i doświadczeniu zarówno na rynkach europejskich, jak i na gruncie krajowym, inwestuje i elastycznie reaguje na zmieniające się otoczenie biznesowe. Wierzymy w potencjał polskiego sektora magazynowego, dlatego kontynuujemy pracę skoncentrowaną na tworzeniu ekologicznych parków magazynowych – skomentował Jarosław Wnuk, dyrektor zarządzający Accolade w Polsce.

- Polska jest niewątpliwym liderem pod względem nowo wybudowanych obiektów przemysłowych w naszym portfolio. Accolade, widząc potencjał i znaczenie rynków w tej części Europy, konsekwentnie inwestuje również w Czechach, Niemczech, Hiszpanii, Holandii oraz Słowacji. Planujemy też wejście na kolejne europejskie rynki. Wierzymy, że atrakcyjne lokalizacje, rozwinięta infrastruktura i dostęp do wykwalifikowanej kadry, wsparte naszym zaangażowaniem w zrównoważony rozwój, stanowią fundamenty dynamicznego wzrostu i rosnącego popytu na przestrzenie przemysłowo-logistyczne w Europie – dodał Lukáš Répal, dyrektor operacyjny w Accolade.

Grupa Accolade działa w sześciu krajach w Europie, jest właścicielem sieci ponad 50 parków przemysłowych w Czechach, Polsce, Niemczech, Hiszpanii, Holandii i Słowacji o wartości ponad 2,65 mld euro. Accolade szacuje wartość polskiego portfela na ponad 1,3 mld euro.