Na 69 mln euro (niemal 310 mln zł) przed opodatkowaniem ustalono wartość transakcji sprzedaży przez Ghelamco części stołecznego kompleksu The Warsaw HUB przy rondzie Daszyńskiego mieszczącej czterogwiazdkowy hotel pod marką Crowne Plaza i trzygwiazdkowy Holiday Inn Express. Przedwstępną umowę z deweloperem zawarł francuski fundusz Corum. Strony planują zawrzeć umowę przyrzeczoną do końca października.

W marcu ub.r. Ghelamco sprzedało biurową część kompleksu koncernowi Google, kluczowemu najemcy, za ponad 580 mln euro netto.

Podobnie jak w przypadku sprzedaży części biurowej, informacja o umowie z Francuzami pojawiła się w formie niepozornego komunikatu bieżącego – obligacje Ghelamco są notowane na Catalyst.

Corum Asset Management zarządza trzema funduszami inwestującymi w nieruchomości. Większość portfela funduszu Corum XL – który kupił hotelowa część The Warsaw HUB – stanowią nieruchomości w Wielkiej Brytanii (54 proc. wartości na koniec czerwca br.) i Polsce (21 proc.). Fundusz XL skupia się na biurach (72 proc. portfela). Nad Wisłą jest właścicielem biurowców Axis, Astris i Kapelanka w Krakowie, F2 w Warszawie czy Nowy Rynek w Poznaniu.