- To kolejny istotny element naszej strategii ESG – mówią przedstawiciele Ghelamco Poland. Przypominają, że Science Based Targets initiative to wspólny projekt United Nations Global Compact, CDP (Carbon Disclosure Project), World Resources Institute (WRI) oraz WWF (World Wide Fund for Nature). - Inicjatywa powstała w 2015 r., aby pomóc najambitniejszym firmom w definiowaniu celów w zakresie redukcji emisji gazów cieplarnianych zgodnie z założeniami nauki o klimacie i porozumienia paryskiego – tłumaczy deweloper. - Działalność SBTi promuje najlepsze praktyki w zakresie dekarbonizacji firm oraz ograniczenia średniego wzrostu temperatury na Ziemi.

- Nasza firma wyznacza sobie najambitniejsze cele w obszarze ESG. Jesteśmy pierwszą w Polsce firmą z sektora nieruchomości i jednym z 15 przedsiębiorstw w kraju, które dołączyły do tej inicjatywy pod auspicjami cieszących się najwyższym zaufaniem międzynarodowych instytucji – podkreśla cytowany w komunikacie Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland. – To przede wszystkim przejaw poczucia odpowiedzialności za wspólne dobro, jakim jest środowisko i nasza planeta – podkreśla.

- Do 2025 roku chcemy osiągnąć neutralność energetyczną, w pełni wykorzystując potencjał czystej energii, którą sami będziemy produkować na naszych farmach fotowoltaicznych – dodaje Jarosław Fiutowski, członek zarządu odpowiedzialny za strategię ESG i innowacje w Ghelamco Poland.

W 2022 roku Ghelamco ogłosiło projekt budowy farm fotowoltaicznych. Firma dąży do tego, by zieloną energią zasilać całe biurowce. Pierwszym budynkiem zasilanym w całości czystą energią elektryczną będzie ponad 200-metrowy stołeczny biurowiec Warsaw Unit.