Grundmanna Office Park druga inwestycja Cavatiny na Śląsku. - Dobre doświadczenia z komercjalizacji Global Office Parku potwierdziły duży potencjał Katowic – mówi cytowany w komunikacie Tomasz Zydorek, dyrektor z Cavatiny Holding. – Nowoczesnych, świetnie zlokalizowanych biur potrzebuje m.in. branża IT i usług. Zgromadzone przez nas grunty w najlepszych lokalizacjach pozwalają nam na szybki rozwój. Nowy kompleks biurowy wpisuje się w strategiczny plan naszej firmy, który zakłada, że do 2025 r. w portfelu inwestycji będziemy mieć 1 mln mkw.

Nowy kompleks powstanie w centralnej części Katowic, w pobliżu przystanków tramwajowych i autobusowych, niedaleko autostrad. Obok powstaje szybka linia tramwajowa.

Za projekt Grundmanna Office Park odpowiada zespół architektów spółki Cavatina Holding. Budynki przy ul. Grundmanna zaoferują najemcom niemal 48 tys. mkw. powierzchni biurowej oraz ponad 1 tys. mkw. zielonych tarasów. Deweloper zaplanował także patio z boiskiem do gry w bule, ścieżkami rowerowymi i biegowymi. - Na tyłach inwestycji, na nadbrzeżu rzeki Rawa, znajdzie się strefa relaksu z zielenią i małą architekturą – zapowiada inwestor.

Wynajmujące powierzchnie firmy będą zdalnie zarządzać biurem, miejscami parkingowymi i salami konferencyjnymi za pomocą aplikacji. W ten sposób będą mogły prowadzić wirtualną recepcję i komunikować się między sobą. Biurowce mają być certyfikowane w systemach: BREAAM i WELL Health-Safety Rating.