W ręce AFI Europe przechodzą etapy D, E i F inwestycji Bohema – Strefa Praga w Warszawie. - Wszystko, co sobie założyliśmy, rozpoczynając nową historię tego ważnego do życia miejsca na warszawskiej Pradze, zostanie utrzymane. Bohema – Strefa Praga będzie przez nas dalej prowadzona i sfinalizowana przy zachowaniu zakładanego charakteru całego kompleksu – zapowiada cytowany w komunikacie Marcin Michalec, dyrektor generalny Okam Capital. Podkreśla, że firma „uwzględnia” rewitalizację historycznych budynków.

- Miejsce, którego wizję po konsultacjach z lokalnymi władzami czy konserwatorem zabytków najpierw przelaliśmy “na papier”, zgodnie z założeniami będzie mieć niepowtarzalny klimat i atmosferę łączącą nowoczesność z historią – mówi Marcin Michalec. Etapy D, E i F zgodnie z projektem to budynku mieszkalne, biurowe, handlowe. Będzie też część  rozrywkowo-kulturalna.

Materiały prasowe

- W sercu Bohemy, czyli na placu wokół komina, znajdą się restauracje i bary, punkty kulturalne, strefa dla rodzin z dziećmi – zapowiadają przedstawiciele spółki Okam.   Po zakończeniu prac i oddaniu budynków do użytku, biura, mieszkania, lokale handlowe i usługowe, będą długoterminowo wynajmowane przez AFI Europe.

- Wizja Okam Capital doskonale wpisuje się w strategię miasta polegającą na kompleksowej rewitalizacji tej części stolicy – podkreśla cytowany w komunikacie Michał Stępień, dyrektor wykonawczy AFI Europe Warszawa.  - Wkład miasta poparty inwestycjami w infrastrukturę (budowa linii metra, rewitalizacja budynków miejskich) jest najlepszym dowodem na to, że ten obszar Warszawy stanie się w niedalekiej przyszłości jednym z najatrakcyjniejszych miejsc do życia w stolicy.

Okam do tej pory sprzedał i oddał do użytku ponad 300 mieszkań i lokali komercyjnych z etapu A. Lokale z etapu C (264 mieszkania), których budowa zostanie zakończona w czwartym kwartale 2022 roku, zostały sprzedane w 95 proc. Etap B wraz z tzw. Warzelnią jest trakcie budowy. Mieszkania z tej części inwestycji są przeznaczone na sprzedaż dla klientów indywidualnych.