Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Aktualizacja: 22.06.2017 15:27 Publikacja: 22.06.2017 14:59
Krzysztof Michałkiewicz
Foto: rp.pl
- Chcemy, żeby mieszkania chronione, które są w programie „Za życiem” były też odpowiednio wpisane w zadaniach gminy. W tej chwili prowadzenie takich mieszkań należą do zadań nieobowiązkowych. Zmieniamy przepisy tak, by mieszkania były bardziej dostosowane i dostępne dla osób niepełnosprawnych. Wprowadzamy dwa rodzaje mieszkań chronionych: mieszkania treningowe i mieszkania wspierane.
- W mieszkaniach treningowych będzie okres przygotowywania do zamieszkania samodzielnie. W mieszkaniach wspieranych będzie możliwość dostosowania pod konkretne potrzeby danej osoby i także system wsparcia będzie krojony na miarę potrzeb tej osoby.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
mObywatel właśnie udostępnił bezpłatną usługę kwalifikowanego e-podpisu. Są jednak ograniczenia w jego stosowaniu.
Dlaczego działalność małych i średnich przedsiębiorstw ma znaczenie. Wpływ przejęć MŚP na lokalne społeczności.
W tym roku rozpocznie się proces wybierania sędziów Trybunału Konstytucyjnego. To ustalenie koalicyjne - przekaz...
Petycje obywateli do władz, w szczególności te kontrowersyjne, są wykorzystywane do budowania zasięgów w mediach...
Państwa członkowskie Unii Europejskiej będą mogły skrócić okres ważności prawa jazdy dla kierowców w wieku 65 la...
Rozbudowa szybkich sieci ładowania jest szczególnie ważna dla wzrostu sprzedaży samochodów ciężarowych, bez których trudno myśleć o dekarbonizacji – ocenia Małgorzata Kulis, dyrektor zarządzająca Volvo Trucks Polska.
Posłowie pracują nad zmianą przepisów prawa o adwokaturze, które przewidują m.in. wprowadzenie kary ograniczenia...
Jak LegalTech i AI realnie zmieniają pracę prawnika – od automatyzacji dokumentów i analizy danych po obsługę klienta i przygotowanie do procesów sądowych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas