Chodzi o zasady, na jakich Grupa Polsat oferuje innym operatorom telewizyjnym kanały nadające wszystkie mecze Euro 2016.

Mediakom zgłosił fakt, że hurtowa cena zakupu praw zaproponowana operatorom kablowym przez Polsat jest wyższa od ceny detalicznej jaką płacą konsumenci Cyfrowego Polsatu. Zdanie związku, sprawia to, że nie sieci kablowe nie mogą skutecznie konkurować z platformą Cyfrowy Polsat cenowo. - Nie jest nam znany fakt , aby jakikolwiek operator kablowy wynegocjował cenę, która pozwoli przedstawić konsumentom sieci kablowych podobne warunki cenowe do tych, jakie otrzymają konsumenci Cyfrowego Polsatu – podaje Mediakom.

UPC i Toya, które podpisały już umowę z Grupą Polsat podały, że dostęp do programów Polsat Sport 2 i Polsat Sport 3, na których nadawane będą zakodowane transmisje ze wszystkich spotkań Euro 2016, ma u nich kosztować 99 zł brutto.

Wśród klientów Cyfrowego Polsatu zasady dostępu do tych samych pakietów wyglądają inaczej. Za specjalny pakiet stacji Polsat Sport 2 HD i Polsat Sport 3 HD trzeba będzie tam zapłacić 79-99 zł. Bezpłatnie dostaną go natomiast abonenci nowej oferty Premium MAX, ci, którzy przedłużą umowę oraz klienci usług internetowych (ale także nowi klienci lub przedłużający umowę.).

- Cyfrowy Polsat otrzymał takie same jak inni operatorzy warunki cenowe w zakresie kanałów Polsat Sport 2 i 3 i zaakceptował je. Zauważyć należy, że  oferta dla klienta końcowego kształtowana jest indywidualnie przez każdego z operatorów – komentuje Tomasz Matwiejczuk, rzecznik Grupy Polsat.

Wniosek Mediakomu można przeczytać tutaj.