Mediakom zawiadomił UOKiK o podejrzeniu wykorzystania pozycji dominującej przez Polsat i Cyfrowy Polsat

Związek Pracodawców Mediów Elektronicznych i Telekomunikacji Mediakom zawiadomił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów o podejrzeniu wykorzystania pozycji dominującej przez Polsat i Cyfrowy Polsat i stosowaniu przez te podmioty praktyk ograniczających konkurencję.

Publikacja: 03.06.2016 16:21

Mediakom zawiadomił UOKiK o podejrzeniu wykorzystania pozycji dominującej przez Polsat i Cyfrowy Polsat

Foto: Fotorzepa

Chodzi o zasady, na jakich Grupa Polsat oferuje innym operatorom telewizyjnym kanały nadające wszystkie mecze Euro 2016.

Mediakom zgłosił fakt, że hurtowa cena zakupu praw zaproponowana operatorom kablowym przez Polsat jest wyższa od ceny detalicznej jaką płacą konsumenci Cyfrowego Polsatu. Zdanie związku, sprawia to, że nie sieci kablowe nie mogą skutecznie konkurować z platformą Cyfrowy Polsat cenowo. - Nie jest nam znany fakt , aby jakikolwiek operator kablowy wynegocjował cenę, która pozwoli przedstawić konsumentom sieci kablowych podobne warunki cenowe do tych, jakie otrzymają konsumenci Cyfrowego Polsatu – podaje Mediakom.

UPC i Toya, które podpisały już umowę z Grupą Polsat podały, że dostęp do programów Polsat Sport 2 i Polsat Sport 3, na których nadawane będą zakodowane transmisje ze wszystkich spotkań Euro 2016, ma u nich kosztować 99 zł brutto.

Wśród klientów Cyfrowego Polsatu zasady dostępu do tych samych pakietów wyglądają inaczej. Za specjalny pakiet stacji Polsat Sport 2 HD i Polsat Sport 3 HD trzeba będzie tam zapłacić 79-99 zł. Bezpłatnie dostaną go natomiast abonenci nowej oferty Premium MAX, ci, którzy przedłużą umowę oraz klienci usług internetowych (ale także nowi klienci lub przedłużający umowę.).

- Cyfrowy Polsat otrzymał takie same jak inni operatorzy warunki cenowe w zakresie kanałów Polsat Sport 2 i 3 i zaakceptował je. Zauważyć należy, że  oferta dla klienta końcowego kształtowana jest indywidualnie przez każdego z operatorów – komentuje Tomasz Matwiejczuk, rzecznik Grupy Polsat.

Media
Nie żyje założyciel Money.pl Arkadiusz Osiak
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Media
Meta oskarżona o cenzurę. Zablokowała linki do gazety i felieton niezależnego dziennikarza
Media
Polska w gronie muzycznych liderów. Głównie dzięki streamingowi
Media
Rada Polskich Mediów reaguje na "ataki polityków partii rządzących na dziennikarzy"
Media
Spotify znów podnosi ceny. Koniec z bezpłatnymi audiobookami