Przejęcie tytułów ma nastąpić 2 listopada. Trzy magazyny, które kupi od Marquarda wydawnictwo Edipresse Polska, to tytuły, na które Marquard wymienił w 2007 r. swój „Przegląd Sportowy” z Axel Springer Polska. Z puli przejętej od Springera Marquard ma jeszcze magazyn „Olivia”.

Marquard (wydający także „Playboya” i „Voyage”) jest jednym z dwóch wydawnictw, którym Ruch w związku z brakiem zgody na zmianę warunków finansowych wypowiedział wczoraj (z końcem 2009 r.) umowy na kolportaż. Drugą firmą jest Wydawnictwo Spółdzielnia Pracy, wydająca „Politykę”.

Także wczoraj ogłoszono, że Marquard odkupi od Edipresse zakupowy miesięcznik „Hot Moda i Shopping”. „Wzmocni on pozycję Marquarda w segmencie pism dla kobiet i zapewni synergię z markami „Joy”, „Cosmopolitan”, „Shape”” – podaje Marquard.

Transakcja nie zostanie przeprowadzona na zasadzie wymiany tytułów. 13 osób z redakcji tytułów Marquard Polska otrzymało ofertę przejścia do Edipresse, a pięć osób z „Hot Moda i Shopping” przejdzie do Marquard Polska.

Przejęcie tytułów od Marquarda to kolejny ruch porządkujący portfolio Edipresse po tym, gdy w sierpniu wydawnictwo sprzedało Grzegorzowi Hajdarowiczowi tygodnik „Przekrój”. – Chcemy się skupić na tym, na czym się najlepiej znamy, czyli na pismach kobiecych – mówi „Rz” Alicja Modzelewska, dyrektor zarządzająca Edipresse Polska. Nie chce informować o kwocie transakcji.

Zbigniew Napierała, prezes Edipresse Polska, podkreśla, że firma od dawna była zainteresowana wzmocnieniem obecności w segmencie poradnikowym (ma już „Przyjaciółkę”). – „Przyjaciółka” i „Pani Domu” znajdują się w bardzo konkurencyjnym segmencie poradnikowym, ale dla Edipresse Polska to jeden z kluczowych obszarów rynku – podkreśla Napierała.