Reklama

Rowery sprzedają się jak papier toaletowy

Australijscy sprzedawcy rowerów nie są w stanie sprostać obecnemu popytowi, spowodowanemu epidemią koronawirusa. Zainteresowanie porównywane jest do wykupowania papieru toaletowego na początku epidemii, a właściciele sklepów rowerowych mówią, że to nowy towar deficytowy.

Publikacja: 28.04.2020 10:18

Rowery sprzedają się jak papier toaletowy

Foto: AFP

mk

Mimo pierwotnych obaw, że ten biznes nie przetrwa, australijskie sklepy rowerowe musiały w szybkim tempie zatrudnić nowych pracowników, aby nadążyć z serwisowaniem rowerów oraz nowymi zamówieniami.

Większość kupujących to rodziny, które chcą aktywnie wykorzystać czas kwarantanny, nie łamiąc przy tym zasad dystansu społecznego. Sprzedawcy przewidują, że kolejna fala zakupów nadejdzie wraz z końcem kwarantanny, ponieważ ludzie dodatkowo będą bali się korzystać z transportu publicznego.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
plakat
Andrzej Pągowski: Trzeba być wielkim miłośnikiem filmu, żeby strzelić sobie tatuaż z plakatem do „Misia”
Patronat Rzeczpospolitej
Warszawa Singera – święto kultury żydowskiej już za chwilę
Kultura
Kultura przełamuje stereotypy i buduje trwałe relacje
Kultura
Festiwal Warszawa Singera, czyli dlaczego Hollywood nie jest dzielnicą stolicy
Kultura
Tajemniczy Pietras oszukał nowojorską Metropolitan na 15 mln dolarów
Materiał Promocyjny
Firmy coraz częściej stawiają na prestiż
Reklama
Reklama