Po co zmieniać kolor mostu średnicowego?

Katarzyna Ratajczyk:

Po pierwsze, to droga kolejowa prowadząca na Stadion Narodowy. Po drugie, chcemy zachęcić warszawiaków do wspólnej zabawy zapowiadającej Euro 2012.

Most Poniatowskiego też prowadzi na stadion. Jego też maźniemy farbą?

Nie. Most Poniatowskiego jest pod ochroną konserwatora zabytków. Na zmianę koloru mostu średnicowego zgodziły się zaś PKP Polskie Linie Kolejowe. Kolorowy most średnicowy warszawiacy będą mogli obserwować z dwóch innych przepraw: mostów Poniatowskiego i Świętokrzyskiego.

Jak wybrać kolor mostu?

W sobotę przy pl. Defilad i Zamkowym staną ścianki o wymiarach 5x2,5 metra. Od godz. 14 będzie można je malować, a tym samym oddać głos na kolor mostu. Przy ściankach będą liczne atrakcje, np. gra w zośkę i pokazy breakdance.

Kiedy poznamy wyniki?

Głosowanie zakończy się oficjalnie 9 czerwca o godz. 24. Wtedy też zostaną podliczone głosy – te oddane na Facebooku i wymalowane na ściankach.

Autopromocja
ORZEŁ INNOWACJI

Ogłoszenie wyników konkursu już 28 września

Dowiedz się więcej

Kolor mostu można by dostosować do pociągów Kolei Mazowieckich? Może zestaw: żółty, zielony i biały?

Most będzie jednego koloru. Jakiego? O wyniku rozstrzygną warszawiacy w głosowaniu.

Czy miasto będzie też kolorować inne mosty? Budowany most Północny jest szarobury.

Zajmijmy się mostem średnicowym. Będzie temu towarzyszył wielki piknik Rok do Euro z koncertami, pokazem iluminacji i przejazdem historycznych parowozów. To wielka zabawa w związku z Euro 2012.

Czy Warszawa jest kolorowym miastem?

Na tle miast z basenu Morza Śródziemnego, np. Nicei, nie jesteśmy kolorowi. Na tle miast skandynawskich kolorów nam nie brakuje. Dużo zależy od nastawienia.

rozmawiał Konrad Majszyk

Czytaj zyciewarszawy.pl