Reklama
Rozwiń
Reklama

Merino Branco

Znawcy wina lubią się prześcigać w porównywaniu niuansów chardonnay czy cabernet sauvignon z różnych zakątków Starego i Nowego Świata.
Merino Branco

Foto: materiały prasowe

Jednak każdy zdeklarowany winny sympatyk też ma czasem ochotę na odprężenie. Więc gdy „zmęczą" go znane wina z tak zwanych odmian międzynarodowych, wówczas jego uwagę warto skierować w stronę Portugalii.

Kraj ten jest bliski sercom amatorów wina nie tylko ze względu na trunki, ale również tak ceniony przez koneserów korek. Wylicza się, że połowa tego surowca na świecie pochodzi z Portugalii. Plantacje quercus suber szczególne wrażenie robią na początku lata. Drzewa, na które akurat w danym roku przypadła kolej, prezentują swoje okorowane, pomarańczowoczerwone pnie. Następny raz zewnętrzną warstwę kory można z nich zdjąć dopiero za dziewięć lat, o czym będzie przypominała ostatnia cyfra z tegorocznej daty namalowana na każdym dębie.

-50% na pakiet subskrypcji RP.PL z NYT!

Skorzystaj z wiosennej promocji i ciesz się dwoma dostępami do najbardziej zaufanych źródeł informacji.

Promocja dotyczy rocznej subskrypcji pakietu RP.PL z The New York Times.

Kliknij i przejdź do szczegółów

Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama